AK Parti'de ismi yedeklerde çıkan Meclis üyesi adayı istifa etti

AK Parti belediye meclis üye listelerinin açıklanması sonrasında Mehmet Sait Demircan ismini yedeklerde görünce dosyasını geri çekerek, yedek üyelikten istifa etti.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart 2024 yerel seçimleri için siyasi partiler Belediye Meclis üyeleri listesini dün (20 Şubat) itibariyle ilçe seçim kuruluna sundu. Belediye meclis üyesi aday listelerinin İlçe seçim kurullarına verilmesinin ardından siyasi partilerde hareketli dakikalar yaşanmaya başladı. Birçok isim isimlerinin sırasına ya da yerine birçok isim de kendilerine listede yer verilmemesine tepki gösterdi. Bunlardan biri olan Mehmet Sait Demircan, AK Parti'den Artuklu Belediye Meclis üyesi olarak yedekler arasında 6. sırada gösterildi.

Demircan bunun üzerine dosyasını geri çekerek hazırlanan listeye tepki gösterdi. Mehmet Sait Demircan, listenin bir çok defa değiştirildiğini iddia ederek, "rant ve adam kayırma" olduğunu ileri sürdü.

Demircan şunları aktardı: “Artuklu’da Mehmet Tatlıdede belediye başkanı olunca Gökçe’de kendi akrabalarımla birlikte 350 kişi tam destek verdik. Tatlıdede’ye olan dostluğumuz vesilesiyle AK Parti’ye katıldık. Gökçe'de ailemden ve diğer dost ve tanıdıklarımla birlikte 2500 civarında oyumuz var. Bu seçimde de partimiz için çalışacaktık. Ancak listeye bakınca rant meselesi, adam kayırma olduğunu gördük. Rant meselesi olduğu için ve mevcut encümenler belediyede kaldığı için dosyamı geri çektim. Ben ailemle birlikte AK Parti'nin yanında olmaya devam edeceğim." 

Haber: Lokman Elik

21 Şub 2024 - 22:06 - Politika

Mahreç  Lokman Elik