Mardin'de mahkeme ceza verdi, DEM Parti Urfa adayını değiştirdi

DEM Parti, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Gülser Yıldırım’a verilen ceza nedeniyle adaylarının Gülşen Özer olarak değiştiğini açıkladı.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri

DEM Parti Şanlıurfa il örgütü X hesabından yaptığı paylaşımda belediye eşbaşkan adaylarından Mardin eski milletvekili Gülser Yıldırım’a verilen hapis cezası nedeniyle eşbaşkan adaylarının Gülşen Özer olarak belirlendiğini açıkladı.

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Basın ve kamuoyuna

Bilindiği üzere daha önce Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayımız Gülser YILDIRIM ve Celalettin ERKMEN olarak belirlenmişti. Gülser arkadaşımızın önüne konulan haksız ve hukuksuz yasal engel nedeniyle Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayımız Gülşen Özer ve Celalettin Erkmen olarak belirlenmiştir. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 17 Şubat’ta yaptığı açıklamada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adaylarını Celallettin Ekmen ve Gülser Yıldırım olarak açıklamıştı.

2014 yılında Mardin'de başlayan KCK Davası’nın dün görülen karar duruşmasında aralarında eski milletvekili Gülser Yıldırım’ın da bulunduğu 15 kişi hakkında ‘Örgüt üyeliği’ iddiasıyla hapis cezaları verildi.

Mahkeme tarafından Gülser Yıldırım’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Haber: Daristan Bülbül 

21 Şub 2024 - 12:58 - Politika

Mahreç  Daristan Bülbül