Mardin'de DEV Anket: Mardin Büyükşehir'de şaşırtan sonuçlar

Mardin'de yapılan anket sonuçlarına göre; Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin adayı Ahmet Türk yüzde 42 ile öne çıkarken, AK Parti'nin adayı Abdullah Erin yüzde 32,3 oldu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında Mardin Büyükşehir Belediyesi için yapılan anket sonuçları belli oldu. Mardin Haber Gazetesi tarafından 1188 kişi ile yapılan anketle seçmenlere "31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylarından hangisini oy vereceksiniz" diye soruldu. 

DEM Parti'den Ahmet Türk, AK Parti'den Abdullah Erin, CHP'den Ömer Durak, BTP'den Arzen Aras Güler, HÜDAPAR'dan İsmail Çevik'in yer aldığı ankette "Kararsız" ve "Boykot" seçeneklerine de yer verildi. 

1188 kişi ile yapılan anket sonuçlarına göre; 

DEM Parti - Ahmet TÜRK: Yüzde 42

AK Parti - Abdullah ERİN: Yüzde 32,3 

HÜDAPAR - İsmail ÇEVİK: Yüzde 6,1

CHP - Ömer DURAK: Yüzde 1,6

BTP - Arzen ARAS GÜLER: Yüzde 0,6

BOYKOT: Yüzde 7,3 

KARARSIZLAR: Yüzde 6,1 olarak belirlendi. 

Kararsız seçmen ve boykot etmeyi düşünen seçmenlerin oranının dikkat çektiği anket sonuçlarına göre; AK Parti ve DEM Parti'nin oylarında düşüş görünürken, HÜDAPAR'ın oyları yükseliş gösteriyor.

Not: Bu anket adaylarını açıklayan partilerin adayları arasında yapılmıştır. Bu anket yapıldığında DEVA Partisi, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklamamıştı.

Haber: Bayram Kerimoğlu 

21 Şub 2024 - 12:03 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu