Mardin 1.kitap fuarında kahraman Tazeoğlu okurlarıyla buluştu.

Mardin'de birincisi düzenlenen Mardin 1.kitap fuarının ikinci gününde yazar Kahraman Tazeoğlu imza ve söyleşi gününde okurlarıyla bir araya geldi.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Mardin 1.kitap fuarında kahraman Tazeoğlu okurlarıyla buluştu.
Mardin 1.kitap fuarında kahraman Tazeoğlu okurlarıyla buluştu.
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin'de birincisi düzenlenen kitap fuarının ikinci gününde yazar Kahraman Tazeoğlu Mardin Atatürk Kültür Merkezinde Okurlarıyla buluştu.Tazeoğlu, söyleşi ve imza gününe katılan öğrencilere okumanın önemini vurguladı. Söyleşi bittikten hemen sonra okurlarının kitaplarını imzaladı. Daha sonra fuar alanını gezen Kahraman Tazeoğlu Mardin Haber Gazetesine özel röportaj verdi.

Tazeoğlu verdiği röportajda:” Kitap fuarları okurların ve yazarların yüreklerinin iç içe  geçtiği yerlerdir. O yüzden bu tür Fuarların önemi çok büyüktür. Birincisi gerçekleşen Mardin kitap fuarında olmaktan çok mutluyum. Bu tür fuarların artık gelenekselleşmesi gerekiyor. Mardinli kitap okurlarına bu tür fuarlar çok yakışıyor. Her yıl yapılsın sizler bizleri çağırın koşa koşa gelirim çünkü burada okurlarımızla bir araya gelip, güzel anılarla, güzel dostluklarla, insan biriktirerek dönüyoruz. Bunlar bizim eserlerimizde de yer alıyor.

“Okurlarım benim için çok önemli çünkü onlar sadece okur değildir”

Kahraman Tazeoğlu “ okurlarını çok sevdiğini ve onlar benim yoldaşım diyerek “ okurlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tazeoğlu:” Okurlarım benim için çok önemli çünkü onlar sadece okur değildir. Son bir yılda bana sadece okur olmadıklarını gösterdiler. Bir yıldır deprem bölgesinde çadırda yaşıyorum ve ne zaman deprem bölgesindeki insanlar için bir yardım çağrısı yapsam hepsi koşa koşa yardıma geldi, gelemeyenlerde yardım yolladılar. Okurlarım artık benim yoldaşım ve hepsini çok seviyorum” şeklinde konuştu.

Tazeoğlu Mardin’de birincisi düzenlenen Mardin kitap fuarının açılışına vesile olan tüm kurumlara teşekkürlerini ileterek, bu tür fuarların gelenekselleşmesi gerektiğini vurguladı.

HABER: BAYRAM KERİMOĞLU

20 Şub 2024 - 19:17 Mardin/ Artuklu- Kültür & Sanat

Mahreç  Bayram Kerimoğlu