Doğu ve Güneydoğu bölgesel için önemli adım

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan 15 Ticaret Borsasının katılımıyla Ürün Piyasası Aracı Kurumları (ÜPAK) toplantısı Diyarbakır Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Bülent  Asman
Bülent Asman Tüm Haberleri

Yanılan toplantıya Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin’de katıldı.
Diyarbakır'da bir araya gelen bölgedeki Ticaret Borsası temsilcileri, Ürün Piyasası Aracı Kurumları’nın kurulmasına karar verdi.
Gerçekleştirilen toplantıda, Adıyaman, Batman, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Iğdır, Kars, Kızıltepe, Malatya, Nizip, Nusaybin, Van ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanları, Meclis Başkanları ve Genel sekreterleri, Bölgesel ÜPAK kurulması için bir araya geldi.
Diyarbakır Ticaret Borsası’nın Ev sahipliğinde Gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Bölgesel UPAK A.Ş.nin Kuruluş toplantısında Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya oy birliğiyle Şirket Başkanı seçildi.
Görüşmenin gündem maddesini, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) ‘nda işlem yapacaklar için aracılık yapmak amacıyla 15 Borsa tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini kapsayacak şekilde kurulacak ÜPAK şirketinde sermaye taahhütleri konusu oluşturdu.

EDİTÖR:Bülent Asman

20 Şub 2024 - 16:08 - Ekonomi

Mahreç  Bülent Asman