Mardin’de Aile Hekimlerine Yönelik 1. Aşama Uyum Eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Aile Hekimlerine Yönelik 1. Aşama Uyum Eğitimi'' Sertifikalı 1. Grup Eğitimi, büyük bir katılımla başladı. Eğitimin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Cihat Adın, katılımcılara önemli mesajlar verdi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Uzm. Dr. Cihat Adın, açılış konuşmasında, aile hekimlerinin önemine vurgu yaparak, toplum sağlığının temel taşlarından biri olan aile hekimlerinin görevlerinin ve sorumluluklarının bilincinde olmalarının önemine dikkat çekti. Sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde sunulabilmesi için aile hekimlerinin güncel bilgi ve becerilere sahip olmalarının gerekliliğini vurgulayan Adın, eğitimin bu doğrultuda büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

Eğitim programının içeriği hakkında bilgi veren Adın, katılımcıların mesleki becerilerini geliştirecek, hasta ile iletişim ve takip süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayacak konuların ele alınacağını belirtti. Ayrıca, pandemi sürecinde aile hekimlerinin karşılaşabileceği sorunlara yönelik pratik çözümler ve güncel bilgilerin de paylaşılacağını söyledi.

Eğitim programının sonunda katılımcılara sertifika verileceğini dile getiren Adın, bu sertifikanın, katılımcıların mesleki kariyerlerindeki başarılarını ve yetkinliklerini belgeleyeceğini ifade etti. Eğitimin, aile hekimlerinin mesleki gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inandığını vurgulayan Adın, katılımcılara başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Aile Hekimlerine Yönelik 1. Aşama Uyum Eğitimi'' Sertifikalı 1. Grup Eğitimi, sağlık alanında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Katılımcıların, aldıkları eğitimle daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaları bekleniyor.

HABER:Lokman Elik

20 Şub 2024 - 14:34 - Sağlık

Mahreç  Lokman Elik