Mardin Yalım Gençlik Spor gençlere umut oluyor

2015 yılında Amatör ligde faaliyetlerine başlayan Yalım Gençlik Spor kurulduğu günden itibaren ses getirmeye devam ediyor.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Mardin Yalım Gençlik Spor gençlere umut oluyor
Haber albümü için resme tıklayın

Başkanlığını iş adamı Murtaza Elban'ın yaptığı kulüp daha yüksek hedefler için emin adımlarla çalışmalarına devam ediyor.

Kulüp adına açıklama yapan Başkan Murtaza Elban, “2015 yılında İş Adamı  ve Onursal Başkanımız olan Abdülkerim Adam’ın daha temiz bir Gençlik şiarıyla kurduğu kulübümüz de şu an bayrağı aynı hedefler doğrultusunda biz teslim almış bulunmaktayız.  Amacımız geleceğimiz olan gençlerin daha iyi sosyal hayat şartlarına sahip olmalarını sağlamak,  bölgemizi uluslararası düzeyde temsil edecek bireyleri kendi içimizden çıkarmak, Mardin'imizin ismini Spor alanında daha üst seviyelere yükselmektir.  Bu doğrultuda kendi kısıtlı imkanlarımızla bölgede bu tür faaliyetlere ön ayak olup tüm insanlarımızı spora yönlendirmek için çaba sarf etmekteyiz. Tabi bu bizim çabamızla sadece belli bir aşamaya kadar gelebilir.  Bunun için bölgemizin değerli insanlarıyla sporu sevdirmek ve geliştirmek adına görüşmelerimiz sürüyor. Bu bağlamda Onursal Başkanımız olan İş Adamı Abdülkerim Adam'a bize vermiş olduğu desteklerden dolayı plaket takdim ettik ve desteğinin süreceği sözünü aldık” dedi.

Onursal Başkan Abdülkerim Adam yaptığı açıklamada ise “Öncelikle bu takımı kurduğumuz da İlk hedefimiz bölgenin şartlarından dolayı yanlış yönlendirilen gençlerimizi bu tür kötü alışkanlıklardan arındırıp meşgul olabilecekleri bir spor faaliyet alanına sahip olmalarını sağladık.  Kendilerine tüm imkanlarımızla destek olduk. Cidden bölgede Yalım ismini güzel bir şekilde marka haline getirdik.  Bundan sonra da Kulüp Başkanımız Murtaza Elban ile beraber yapacağımız çalışmalarla Yalım ismini öncelikle ülke içinde daha sonra uluslararası platformlarda en iyi şekilde lanse edilmesini kendimize hedef kıldık.  Plaket takdiminden dolayı öncelikle Kulüp Başkanımız Murtaza Elban’a Kulüp yöneticileri Rıdvan Orman ve Yılmaz Güneri'ye  Sportif direktör Yahya Altun’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

HABER:Bayram Kerimoğlu

16 Şub 2024 - 16:03 - Spor

Mahreç  Bayram Kerimoğlu