Kızıltepe'deki silahlı saldırının detayları ortaya çıktı

Kızıltepe Koçhisar mahallesi Ersoylu caddesi üzerinde dün M.Ş.T. isimli şahsın yaralandığı silahlı saldırının detayları ortaya çıktı.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri

Olay; dün gece saatlerinde Mardin'in  Kızıltepe ilçesi Koçhisar Mahallesi Ersoylu Caddesi üzerindeki 326 Sokak’ta yaşandı. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerin sokak ortasındaki silahlı saldırısı sonucu M.Ş.T. isimli şahıs yaralandı. Saldırıda M.Ş.T. vücuduna aldığı kurşun ile yaralanmasının ardından saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişiler olay yerinden kaçarak uzaklaştı. 

Silah sesleri üzerine olay yerine koşan vatandaşların  haber vermesiyle olay yerine çok sayıda polis ve  sağlık ekibi sevk edildi. Yaralanan M.Ş.T., olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Kızıltepe Devlet Hastanesine sevk edilirken polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

İddiaya göre; M.Ş.T. saldırı öncesinde bir kadını darp etti. Olay da bunun ardından yaşandı. M.Ş.T. ile darp ettiği kadının yakınları sokak ortasında karşılaştı. Kadının yakınları ile M.Ş.T. arasında yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine arbede yaşandı. Kavganın büyümesi üzerine grup içinde kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından silah kullanıldı. Silahın kullanılması üzerine M.Ş.T., vücuduna isabet eden mermi ile yaralandı. 

Grup olay yerinden ayrılırken, polisin başlattığı soruşturma devam ediyor. 

Haber: Cemal Çetin

15 Şub 2024 - 21:47 - Asayiş

Mahreç  Cemal Çetin