MAÜ Rektörü Akademik Dergilerin Editörleriyle Buluştu

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, üniversite bünyesinde hazırlanan ve akademik yayım üreten dergilerin editörleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Toplantıda, dergilerin ulusal ve uluslararası indekslere dahil edilmesi ve bütün akademik yayımların bu indekslerde taranması süreçleri değerlendirildi.

Toplantıda bir sunum yapan Mardin Artuklu Üniversitesi Süreli Yayımlar Koordinasyon Birimi Sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi Ramazan Turgut, üniversitenin farklı fakülteleri tarafından yayımlanan akademik dergiler ile ilgili bilgiler verdi.

MAÜ 9 Adet Akademik Dergi Yayımlıyor

MAÜ bünyesinde Artuklu Akademi, Artuklu İnsan ve Toplum Bilim Dergisi, Artuklu Kaime Uluslararası İktisadi ve İdari Araştırmalar Dergisi,Artuklu Sanat ve Beşeri Bilimler Dergisi (ARTS), Artuklu International Journal of HealthSciences Dergisi, Filoloji Bengü Dergisi, InternatonalJournal of Mardin Studies Dergisi (IJMS), Mukaddime, TheJournal of MesopotamianStudies (JMS) Dergisi olmak üzere toplam dokuz adet akademik yayım üreten dergi bulunuyor. 

RektörÖzcoşar, akademik dergilerin yayımlanmasında emek veren editörlere ve ekiplerine teşekkür ederek ihtiyaç duyulacak her alanda akademik yayımların destekleneceğini ifade etti.

MAÜ BÜLTEN

Kaynak: MAÜ BÜLTEN

15 Şub 2024 - 18:32 - Eğitim