Mardin'de beklenen fuar için ilk adım atıldı

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından onlarca yayınevi ve yazarın katılım sağlayacağı 1'inci Kitap Fuarı düzenlenecek.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından onlarca yayınevi ve yazarın katılım sağlayacağı 1'inci Kitap Fuarı düzenlenecek. Mardin'de en son 2015 yılında gerçekleştirilen ancak ardından devam ettirilmeyen kitap fuarının yapılacak olması sevinçle karşılandı. Artuklu Fuar Alanı'nda düzenlenecek olan 1'inci Kitap Fuarına kendi alanında tanınmış birçok isim katılım sağlayarak vatandaşlarla bir araya gelecek.

Yazar, şair, TV sunucusu, psikolog ve gazetecilerin yer alacağı fuarda imza günü ve söyleşi düzenlenecek. 70 yayınevinin stant açacağı fuarda, sevilen eserler yer alacak.

19-28 Şubat tarihlerinde, 09.00-20.00 saatleri arasında açık kalacak Mardin 1'inci Kitap Fuarı'na tüm vatandaşlar katılabilecek.

Kitap fuarında aynı zamanda çekiliş de yapılacak. Çekilişe katılan 47 kişinin 47 kitap seti kazanma şansı olacak. 

Fuara ilişkin Valilik ve Belediyeden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: 

"Yeni yüzyılda yüzbinlerce kitabı yüzbinlerce okuyucu ile buluşturuyoruz. Mardin 1. Kitap Fuarı Başlıyor. 100 binlerce Kitap, bir çok yazar, şair, konuşmacı ve sanatçıların yer alacağı Fuarımız “19-28 Şubat” tarihleri arasında gerçekleşecektir. Tüm halkımız davetlidir." 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

15 Şub 2024 - 17:13 - Kültür & Sanat

Mahreç  Bayram Kerimoğlu