DSP'den Mardin'de sürpriz açıklamalar: Derik'ten sonra Kızıltepe ve Artuklu'yu da açıklayacaklar

Önceki gün Derik Belediye Başkan adayını açıklayan DSP, Mardin'in Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde de adaylarını açıklamaya hazırlandığını duyurdu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Cumhur İttifakı'nın ortaklarından biri olan Demokratik Sol Parti (DSP) 31 Mart yerel seçimleri için Mardin'in Derik Belediye Başkan adayını önceki gün Polat Karahan olarak açıkladı. Sürpriz açıklamaları ile Mardin'de kendisinden söz ettirmeye başlayan ve Mardin siyasetinde öne çıkan isimler arasına girmeyi başaran DSP Mardin İl Başkanlığı'ndan yeniden sürpriz bir açıklama geldi. 

Kızıltepe Belediyesi ve Artuklu Belediyesi için aday çıkarmaya hazırlandıklarını duyuran DSP İl Başkanlığı, "DSP olarak bizler her yerde aday çıkarma taraftarıyız. Bildiğiniz gibi Cumhur İttifakı ortağı olduğumuz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal arasında görüşmeler oldu. Bu görüşmelerin ardından bazı yerlerde aday çıkarmama kararı aldık. Ama aday çıkaracağımız belediyeler olduğunu da duyurmuştuk. Bu çerçevede Derik Belediye Başkan adayımızı Polat Karahan olarak açıkladık. Çok değerli ve çalışkan bir arkadaşımız. Kendisi Derik'te önemli işlere imza atacaktır. Buna olan inancımız tamdır" dedi. 

Derik'te Polat Karahan'ın ardından şimdi de Artuklu ve Kızıltepe Belediye Başkan adaylarını açıklamaya hazırlandıklarını söyleyen DSP İl Başkanlığı, "Bu seçimler bizim için çok önemli. Bu seçimler tüm halkımız için önemlidir. Vatandaşlarımızdan yoğun talepler oldu. Yüzlerce vatandaşımız her gün partimize gelerek, kimisi telefon ederek, bizden Artuklu'da aday çıkarmamızı, Kızıltepe'de aday çıkarmamızı, Midyat'ta aday çıkarmamamızı istiyor. Bizler de, Artuklu ve Kızıltepe'de aday çıkarma kararını bu nedenle alma ihtiyacı duyduk. Midyat'ta da hazırlığımız devam ediyor. Ancak şimdilik Kızıltepe ve Artuklu bizim için çok önemli. Önemli görüşmeler yapıyoruz. Özellikle Kızıltepe'de geniş bir aileden önemli bir ismi açıklamaya hazırlanıyoruz. Artuklu'dan da yine deneyimli bir siyasetçiyi aday göstermek için görüşmelerimiz devam ediyor. Yakın bir zamanda her iki ilçenin adayını da açıklayacağız" diye konuştu. 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

14 Şub 2024 - 15:55 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu