DEM Parti Artuklu Belediye Eşbaşkan Adayları: Artuklu hak ettiği hizmete kavuşacak

DEM Parti'den Artuklu Belediye Eşbaşkan adayları olan Mehmet Ali Amak ile Hayriye Filiz Yücesoy Mardin Haber Gazetesi'ne yaptıkları ziyarette, "Artuklu hak ettiği hizmete kavuşacak. Artuklu Belediyesi'nin son yıllarda içine sürüklendiği rüşvet düzenini ortadan kaldıracağız" dedi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Artuklu Belediye Eşbaşkan adayları olan Mehmet Ali Amak ile Hayriye Filiz Yücesoy Mardin Haber Gazetesi'ne ziyarette bulundu. Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül tarafından karşılanarak ağırlanan Amak ve Yücesoy, aday gösterilmelerine ve projelerine dair değerlendirmelerde bulundu. 

Artuklu'da bugüne kadar görülmemiş bir belediyecilik örneği ortaya koyacaklarını belirten Mehmet Ali Amak, "Bizler Artuklu'nun gerçekten hak ettiği hizmete kavuşmasını istiyoruz. Artuklu bizimle hak ettiği hizmete kavuşacak. Artuklu Belediyesi'nin son yıllarda içine sürüklendiği rüşvet düzenini ortadan kaldıracak, melunlardan da hesap soracağız. Bunun için projelerimiz var. Projelerimizle halklarımızın karşısına çıkacağız. Belediyeler halka hizmet etmek için vardır ve bizler de halka en iyi hizmeti sunmanın derdindeyiz. Normal bir belediyecilik yapmayacağız. Bizler Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş bir belediyecilik ortaya koyarak, kadınından erkeğine, çocuğundan, gencinden yaşlısına kadar her kesimi bir arada tutan bir belediyecilik ile Mardin'de yaşayan Kürt, Arap, Süryani, Türk ve diğer tüm kesimlere hizmet sunacağız. 100 yıldır şehirlerimiz ne yazık ki, hak ettiği hizmeti görmedi. Bu hizmeti partimizin belediyecilik programı ile çözmek en baştaki hedefimiz olacak. Bizler Artuklu'da başlatacağımız yeni belediyecilik anlayışıyla Türkiye'ye yeni bir belediyecilik anlayışı getirerek, soluk aldıracağız. Artuklu Mardin'in kalbi durumundadır. Artuklu'nun her sokağı bizim derdimiz olacak. Her insanımızın derdi bizim derdimiz olacak. Ticareti, turizmi, tarımı ile Artuklu'da istihdamın önünü açmak için her türlü girişimi sürdürecek, özellikle kadın ve genç girişimcilerimizi desteklemek için projelerimizi hayata geçireceğiz" dedi. 

'ARTUKLU'NUN HİÇBİR SOKAĞI KARANLIKTA KALMAYACAK'

Eşbaşkan adayı Hayriye Filiz Yücesoy da, Artuklu Belediyesi'ni kadın belediyeciliğine kavuşturacaklarını belirterek, "Sadece Artuklu'yu değil, Mardin'i bir bütünen kadın belediyeciliği ile yeni baştan kuracağız. Artuklu'nun hiçbir sokağı karanlıkta kalmayacak. Artuklu'da sokaklarda insanlarımız gezerken korkmayacak. Kadına yönelik şiddete karşı projelerimiz ile kadınların yanında olacağız. Halklar mozaiği olan Mardin'de tüm halkların, tüm inançların kendileri gibi yaşayabilmeleri için kültürel çalışmalara önem vereceğiz. Daha çok fazla çalışmalara imza atacağız. Şimdilik şunu belirtmek isterim ki, Artuklu hiç olmadığı kadar daha çok halklar mozaiği olacak, hiç olmadığı kadar çok hizmet görecek bizimle beraber. Buna inanıyoruz, halklarımız da buna inansın. Önümüzdeki günlerde projelerimizi anlatacağımız bir buluşma düzenleyeceğiz. Tüm projelerimizi orada halklarla paylaşacağız" dedi. 

Ziyaretin ardından Amak ve Yücesoy Mardin Haber Gazetesi'nden ayrıldı. 

Haber: Lokman Elik

14 Şub 2024 - 13:18 - Politika

Mahreç  Lokman Elik