Abdullah Erin: Mardin'in medeniyet olduğu tarihte Roma ve Venedik köydü, Paris yoktu

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Erin, “Mardin, medeniyetlere ev sahipliği yaptığı dönemlerde Roma ve Venedik köydü, Paris diye bir yer yoktu.” dedi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Mardin’de faaliyetleri bulunan, Demirciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Mardin Şoförler ve Otomobilciler Odası, Mardin Terziciler ve Konfeksiyoncular Odası, Bakkallar ve Büfeciler Odası, Artuklu Ziraat Odası, S.S. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Fırıncılar, Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası’nı ziyaret ederek başkan ve yönetimleriyle bir araya geldi.

Sivil toplum kuruluşlarının şehirlerin kalkınması için önemli olduğunu vurgulayan Abdullah Erin, ”Yardımlaşma, Sosyal, kültürel, tanıtım, birlik ve beraberliğin pekişmesi gibi birçok faaliyeti aynı anda yürütebilen oda ve sivil toplum kuruluşları şehirlerin kalkınması ve isminin tanınmasına büyük yardımları dokunmaktadır. Bizler yapılan tüm bu faaliyetleri takdirle karşılıyor kendilerini tebrik ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

“Mardin’i çok daha iyi yerlere getirmenin hesapları içerisindeyiz”

Mardin’in bir çok medeniyeti geride bıraktığını ifade eden Erin, “Kronolojik tarihi ve coğrafik yapısı itibariyle birçok medeniyeti bile geride bırakan Mardin, medeniyetlere ev sahipliği yaptığı dönemlerde Roma ve Venedik köydü, Paris diye bir yer yoktu. Eski çağlardan kalan sanat eserleri ve taş abidelerin sayılarına münhasır Mardin, bağrında barındırdığı Mezopotamya ovasıyla tarım ve ziraat faaliyetlerinin de ana merkezi konumundadır. Bu durumda bizlerde turizm, tarım, sanayi ve ticaret alanlarının tamamında aktif rol oynayan Mardin’i çok daha iyi yerlere getirmenin hesapları içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

“Mardin çok daha güzel günlere kavuşacaktır”

Erin sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bizler Mardin ve halkımıza hizmet etmek için çalışmalarımıza sonuna kadar devam edeceğiz. Her hangi farklı bir oluşuma mahal vermeden, ayrıştırmayı rafa kaldırarak birleştirici bir çizgi doğrultusunda hareket eden, haktan yana halka hizmet etmek için durmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mardin’in her yerini kapsayacak şekilde oluşturduğumuz projelerimizle daha aydınlık yarınların kapısını aralamanın derdinde olacağız. İnşallah 31 Mart seçimlerinde halkımızdan alacağımız güç ve destekle Mardin çok daha güzel günlere kavuşacaktır.”

Haber: Lokman Elik 

14 Şub 2024 - 09:47 - Politika

Mahreç  Lokman Elik