Vali Akkoyun’dan birlik ve beraberlik vurgusu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Ömerli İlçesine bağlı kırsal mahalleleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bülent  Asman
Bülent Asman Tüm Haberleri
Vali Akkoyun’dan birlik ve beraberlik vurgusu
Vali Akkoyun’dan birlik ve beraberlik vurgusu
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Ömerli İlçesine bağlı kırsal Yaylatepe Mahallesine gelen Vali Akkoyun, İlçe Kaymakamı Kerem Türker, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Eroğlu, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, mahalle muhtarı Mehmet Şerif Arslan ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Yaylatepe Mahallesi Taziye evinde vatandaşlarla sohbet ederek hasbi hal eden Vali Akkoyun, ihtiyaç ve taleplerini görüştü. Semt Halı Sahasında incelemelerde bulunarak mahallede belirlenen ihtiyaçların bir an önce giderilmesi için ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

Yaylatepe Mahallesinden sonra Kayaüstü Mahallesini ziyaret eden Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, mahallesi ile ilgili muhtar Abdulhamit Emen'den bilgi aldı.

Vatandaşları tek tek dinleyerek taleplerini görüşen Vali Akkoyun; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde değişen ve gelişen devletimiz, vatandaşlarımızın kurumlardan randevu alamadığı anlayıştan vatandaşın ayağına giden bir anlayışa evrildi. Gönlümüz de kapılarımız da sonuna kadar vatandaşlarımıza açıktır. Hemşehrilerimizin yaşadığı yerde mutlu olması için gece gündüz demeden çalışıyoruz" ifadelerinde bulundu.

Vali Akkoyun daha sonra kırsal Kayadere Mahallesine ziyarette bulundu. Kayadere Mahallesi Muhtarı İzzettin Güven ve mahalle sakinleri ile  hasbihal ederek talep, ihtiyaç ve önerilerini dinleyen Vali Akkoyun; “Birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sahip çıktığınız için hemşerilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

VALİ AKKOYUN ŞEHİT KABİRLERİNDE DUA ETTİ

Ömerli İlçesi kırsal mahalleleri ziyaretinde Yaylatepe, Kayaüstü ve Kayadere mahallelerini ziyaret eden Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, her üç mahallede bulunan şehit kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

Vali Akkoyun; “Vatanımızın birliği ve beraberliği için canlarını feda eden kahraman Şehitlerimizin aileleri devletimize ve bize emanettir. Şehitlerimizin fedakarlıkları ve cesaretleri, milletimizin birlik ve beraberliğini korumak için gösterdikleri en değerli örnektir. Şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerinde bulundu.

EDİTÖR:Bülent Asman

13 Şub 2024 - 16:24 - Gündem

Mahreç  Bülent Asman