Mardin’de çiçekçilerde sevgililer günü yoğunluğu başladı

Mardin’in Artuklu ilçesinde çiçekçilerde 14 Şubat sevgililer günü yoğunluğu başladı. Sevgililer gününde en çok tercih edilen çiçek çeşidi gül ve orkide oldu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Mardin’de çiçekçilerde sevgililer günü yoğunluğu başladı
Mardin’de çiçekçilerde sevgililer günü yoğunluğu başladı
+2
Video için play'e tıklayın

Mardin’in Artuklu ilçesinde çiçekçilerin 14 Şubat sevgililer günü yoğunluğu başladı. 14 Şubat sevgililer günü için sevgilisine, bu özel ve anlamlı bir gün de eşine ve sevdiklerine çiçek almak için vatandaşlar soluğu çiçeklilerde buldu. Vatandaşları fiyatları biraz pahallı bulsa da sevdiğine bir buket çiçek almayı ihmal etmediler. Çiçekçilerin ise yüzleri gülüyor. Mardin’de çiçekçilik yapan Selahattin Demir ve Mücahit Keskin Mardin Haber Gazetesine özel röportaj verdiler.

GÜL VE ORKİDE RAĞBET ÇOK

Çiçekçilik yapan Mücahit Keskin: “Bildiğiniz üzere 14 Şubat sevgililer gününe çok az kaldı ve şuanda onun hazırlığı içerisindeyiz. Yoğunluğumuz daha çok bir gün kala başlıyor ama bizler hazırlıklara bir hafta öncesinden başlıyoruz. Biz çiçekçiler en çok yoğun olduğumuz bir özel gündür. İnşallah karşılığını alırız. 14 Şubat sevgililer gününe özel en çok satılan çiçek çeşidimiz Gül ve Orkidedir. Bunun yanında da özel paketlerimiz de vardır” şeklinde konuştu.

YÜKSEK BİR SATIŞ BEKLİYORUZ

2019 yılından bu yana sosyal proje adı altında faaliyet gösterdiklerini ve engelli vatandaşlara iş imkanı sağlayıp gelirin yarsını yetim ve öksüz çocuklara bağışladıklarını belirten çiçekçi Selahattin Demir: “14 Şubat sevgililer günü hazırlıklarımız sürüyor. Genelde en çok yoğun olduğumuz bir haftadır sevgililer günü.  Bu özel günde daha çok satış beklentimiz vardır. Siparişlerimiz yoğun oluyor. Hem dükkanımıza gelip alanlar hem de online sipariş verenler oluyor. Tabi online satışlarımız daha fazla oluyor. Sevgililer gününde en çok satılan çiçek çeşidimiz Gül’dür ikinci olarak da orkide ve özel hazırladığımız buketlerimizdir. Hediyelik eşyalara da ilgi duyuluyor. Sevgililer güne bir gün kala yoğunluğumuz tamamen başlıyor. Bu durumdan da memnunuz” diye ifadelerini belirtti.

HABER: BAYRAM KERİMOĞLU

13 Şub 2024 - 12:55 Mardin- Gündem

Mahreç  Bayram Kerimoğlu