Ahmet Türk: Kürt sorunu çözerse yine Erdoğan çözer, çünkü o lider

DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, katıldığı bir yayında CHP'nin Kürt sorununu çözecek liderlik ve iradeye sahip olmadığını belirtti. Ahmet Türk, Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderlik kabiliyetinin olmadığını ve sorunu çözebilecek liderin Erdoğan olduğunu ifade etti.

Bülent  Asman
Bülent Asman Tüm Haberleri

DEM Parti  Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Ahmet Türk, KRT TV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 14-28 Mayıs seçimlerine ilişkin konuşan Ahmet Türk, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununu çözeceğine inancımız yoktu. Bugün de yok. CHP bu kadar muazzam bir sorunu çözecek kabiliyette değil. Bugün bir lider yok orada. Çözmek isterse Erdoğan çözer, çünkü o lider" ifadelerini kullandı. 

Sözlerini sürdüren Türk, "CHP'yi destekledik ama Kürt sorununu çözecek irade ve liderlik orada yok" dedi. CHP içerisinde Kürtleri kucaklayacak bir sistem olmadığını ifade eden Türk, "Sayın Özgür Özel demokratik bir insan ama parti içinde Kürtleri kucaklayacak, hak ve özgürlüklerini sahiplenecek bir yapının CHP'de olduğunu düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Ahmet Türk, Başak Demirtaş'ın  İstanbul adaylığı kararından vazgeçmesine de değindi. "Başak Demirtaş'ın tutumu bence doğruydu. Partiyi sahiplenecek bir tavır gösterdi. Burada önemli olan Türkiye'nin her yerinden aday çıkarılması konusunda bir mesajdı" dedi.

Editör: Bülent Asman

Kaynak: KRT TV

09 Şub 2024 - 22:44 - Politika

Mahreç  Bülent Asman