Mardin Artuklu Üniversitesi ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi Arasında Mutabakat Anlaşması İmzalandı

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında akademik eğitim ve araştırma alanındaki işbirliklerini geliştirmek amacıyla mutabakat anlaşması imzalandı.

Aynur İş
Aynur İş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İki ülke üniversitesi arasındaki mutabakat imza töreni uzaktan çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Çevrimiçi imza törenine Mardin Artuklu ÜniversitesiProf. Dr. İbrahim Özcoşar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serhat Harman ve UluslararasıİlişkilerKoordinatörlüğüyetkilileri ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elbrus İsayev ve yöneticileri katıldı.

MAÜ Uluslararasılaşma Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi ile imzalanan mutabakat anlaşması aşağıdaki başlıkları kapsıyor.

Öğretim ve araştırma üyeleri ile akademisyenlerin değişimi de dâhil olmak üzere ortak araştırmaların yürütülmesi,

Yayınlar ve araştırma verileri de dâhil olmak üzere araştırma materyalleri ve akademik bilgi alışverişi,

Akademik ve bilimsel konularda teknik destek,

Konferanslar, sempozyumlar, seminerler, kongreler ve sanat etkinlikleri gibi ortak bilimsel, akademik ve kültür sanat faaliyetlerinin düzenlenmesi ve her iki ülkeden de akademisyenlerin katkı sunmaya teşvik edilmesi,

Kamusal alanlara dâhil olmak için ortak kültürel ve sosyal kamu faaliyetlerinin yürütülmesi ve bu faaliyetlerde iş birliği yapılması,

Yukarıda belirtilen akademik faaliyetlerin, bütçe kaynakları ve yasal kısıtlamalara göre düzenlenmesi,

Tüm eğitim kademelerinde öğrenci değişim programlarının teşvik edilmesi ve her iki ülkenin mevzuatının sınırları dâhilinde çift diploma sertifikası sunan programların düzenlenmesi başlıklarını kapsıyor.

Mutabakat İmzaları Çevrimiçi Törenle Atıldı

Mutabakat anlaşması imzaları, Mardin Artuklu Üniversitesi RektörüProf. Dr. İbrahim Özcoşar ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elbrus İsayev tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilen programla atıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Azerbaycan Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında imzalanan Mutabakat Anlaşması beş yıl süreyle yürürlükte kalacak.

 EDİTÖR:Aynur İş

 

09 Şub 2024 - 17:24 - Eğitim

Mahreç  Aynur İş