Ayanoğlu’nun yeni partisi belli oldu

Artuklu Belediye Başkanlığını bir dönem yürüten Mehmet Beşir Ayanoğlu’nun AK Partiden istifa etmesiyle birlikte yeni partisi Yeniden Refah Partisi oldu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

2009-2014 tarihleri arasında Mardin’de Ak Parti Belediye Başkanlığı yapan Ayanoğlu AK Partiden istifa etmesiyle birlikte yeni partisi Yeniden Refah Partisi oldu. Ayanoğlu ak partiden istifa etmesiyle açıklamalarda bulunmuştu.

Ayanoğlu'nun istifa sebebini şu şekilde açıkladı: "30 Mart 2024 yerel seçimleri için Artuklu Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı oldum. Gerek teşkilat nezdinde gerekse hemşerilerimiz nezdinde büyük bir teveccüh ile karşılandım. Ancak il teşkilatı yönetimde Mardin Artuklu bölgesinin sosyolojisini tanımayan, bilmeyen ve hemşerilerimiz nezdinde karşılığı olmayan birilerinin ezbere karar verdiğini müşahede ettim. Bu şekli ile siyaset olmayacağına kani oldum. Bu sebeple Ak Partideki Artuklu Belediye Başkanlığı aday adaylığımı geri çektim. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırı bizde her zaman âlidir. Şahsıma destek olan bütün kardeşlerime, hemşerilerime çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ardından Yeniden Refah Partisi binasına giden Ayanoğlu resmi hesabından “Yeniden Refah Partisi Artuklu Belediye Başkanlığı için adaylık başvurumuzu yaptık. Allah hayırlara vesile etsin” açıklamaları yaptı.

  HABER: Bayram Kerimoğlu

08 Şub 2024 - 19:03 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu