AK Parti Diyarbakır adaylarını tanıttı

AK Parti Diyarbakır İlçe Belediye Başkan Adayı Tanıtım Programı’nı gerçekleştirdi. İşte AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adayları...

AK Parti Diyarbakır adaylarını tanıttı
AK Parti Diyarbakır adaylarını tanıttı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerin yaklaşmasıyla Diyarbakır’da aday tanıtım toplantısı düzenledi. Yenişehir ilçesindeki Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlen toplantıda ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Mehmet Sait Yaz ve Suna Kepolu Ataman, MKYK Üyesi Ali Karakaş, İl Başkanı Raşit Ocak ve partililer katıldı. 

Toplantıda konuşan Efkan Ala, Türkiye’nin hedeflerinin daha gelişmiş bir demokrasi, daha kalkınmış bir ekonomi ve daha huzurlu bir toplum olduğunu söyledi. Ala, “Siyaset, problemleri en ucuz çözmenin sanatıdır. Siyaseti seçtiğiniz ve burada olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu ülkenin çocukları olarak sadece Türkiye’nin değil, Ortadoğu’dan Balkanlara kadar bizden umutla yardım bekleyen ülkelere de çare bekleyecek gençler burada. Onun için surlar şehrinden diyorum ki; surlar kadar sağlam bir geçmişimiz ve bir birliğimiz var. Bunu Allah’ın izniyle milletin hizmetine sunacağız. Türkiye’nin hedefleri; daha gelişmiş bir demokrasi, daha kalkınmış bir ekonomi, daha huzurlu bir toplumdur. Bunu da biz bu şehirlerimizle başaracağız. Bu kararlılık ve azim olduktan sonra inanın kardeşlerim biz önümüze siyasi otoban yaparız ve yeni bir anayasayla da Türkiye’yi taçlandırırız. Yeter ki inancımızdan bir şey eksilmesin” dedi.

AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkan adayları tek tek sahneye davet edillerek tanıtıldı. Buna göre; AK Parti'nin adayları şunları oldu:

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden

Bağlar Belediye Başkan Adayı Bedirhan Akyol

Bismil Belediye Başkan Adayı Behiye Arslan

Çermik Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Karamehmetoğlu

Çınar Belediye Başkan Adayı Davut Arzu

Çüngüş Belediye Başkan Adayı Ali Suat Akmeşe

Dicle Belediye Başkan Adayı Felat Aygören

Eğil Belediye Başkan Adayı Fırat Seydaoğlu

Ergani Belediye Başkan Adayı Kemal Atabey

Hani Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Kayhan

Hazro Belediye Başkan Adayı Fuat Mehmetoğlu

Kayapınar Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Fırat

Kocaköy Belediye Başkan Adayı Şerafettin Yiğit

Kulp Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Yeprem

Lice Belediye Başkan Adayı Abdulhalık Tuncay

Silvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Işıktaş

Sur Belediye Başkan Adayı Mehmet Dilek

Yenişehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Asena

İHA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

07 Şub 2024 - 23:32 Diyarbakir- Politika