DEM Parti'de Mazıdağı krizi çözüldü; erkek aday belli oldu

DEM Parti'de aday krizi yaşanan ilçelerden biri olan Mazıdağı'nda kriz çözüldü. Mazıdağı'nda erkek aday belli oldu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nde (DEM Parti) Mardin Belediye Başkan adayları ile ilgili yaşanan krizin merkezlerinden biri olan Mazıdağı'nda kadın başkan adayı Kudret Uçuk olarak açıklanmıştı. Ön seçimleri kazanan aday olan Hamdin Demir'in ismi ise açıklanmamıştı. Hamdin Demir'in isminin açıklanmaması krize dönerken, parti içinde sert tartışmalara neden olan kriz çözüldü. 

Diyarbakır'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında ismi açıklanmayan Hamdin Demir ile ilgili kriz çözüldü. DEM Parti Mazıdağı Belediyesi erkek başkan adayı olarak Hamdin Demir'in adını açıkladı. 

DEM Parti sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Mazıdağı Belediye başkan adayları Kudret Uçuk ile Hamdin Demir'in ismi açıklandı. 

Derik'te ön seçimleri kazanan Cengiz Temelli'nin ismi yine açıklanmadı. Derik'te sadece Songül Özbahçeci ismi açıklanırken, Yeşilli için ise sadece Songül Tunç'un adı açıklandı. 

Mardin Büyükşehir Belediyesi başkan adayları Ahmet Türk ve Devrim Demir, Artuklu Belediye başkan adayları Mehmet Ali Amak ile Hayriye Filiz Yücesoy, Dargeçit Belediye başkan adayları Asya Gezer ile Ramazan Akın, Kızıltepe Belediye başkan adayları Hamdiye Bilek Turgay ile Zeyno İpek, Nusaybin Belediye Başkan adayları Selahattin Ay ile Gülbin Şahin Dağhan, Savur Belediye başkan adayları Selahattin Önder ile Hatice Öncü olarak açıklanmıştı. 

DEM Parti; Midyat ve Ömerli Belediye başkan adaylarını ise halen belirlemedi. 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

30 Oca 2024 - 21:50 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu