Altan Tan'dan önemli açıklamalar: Kürt siyasetinim amacı Erdoğan'a kaybettirmek mi? Kazanımlar elde etmek mi?

HDP eski Milletvekili Altan Tan, DEM Parti içindeki tartışmalara dair konuştu. DEM Parti'nin 10 yıldır içinde süren tartışmanın Kürtlerin kazanımı mı yoksa birilerine kaybettirmek mi şeklinde olduğunu dile getiren siyasetçi Tan, "Kürt siyasetinin asıl amacı Erdoğan'a kaybettirmek mi yoksa bu süreçlerde yapacağı siyasal hamlelerle kendi açısından kazanımlar elde etmek mi? Son 10 yıldır Kürt siyaseti, Erdoğan'a kaybettirme stratejisi üzerine kuruldu" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Eski HDP Milletvekili Altan Tan, DEM Parti içinde devam eden yerel seçim tartışmalarına dair önemli açıklamalarda bulundu. DEM Parti'nin yerel seçimlerde İstanbul'da Başak Demirtaş'ı aday gösterme durumunu değerlendiren Altan Tan, DEM Parti içerisinde 10 yıldır süren ve artarak devam eden tartışmaların olduğuna dikkat çekti. Haberler.com'a değerlendirmelerde bulunan Altan Tan, "Başak Demirtaş'ın İstanbul adayı olma durumuna ilişkin CHP ile olan ittifakı önüne koyan çevreler bu durumdan rahatsız oldu. Ciddi bir kesim tekrar İmamoğlu'nun desteklenmesini istiyor" dedi.

DEM Parti içerisinde 10 yıldır süren ve artarak devam eden tartışmaların olduğuna dikkat çeken Altan Tan, "Mesele Başak Hanım'ın şahsıyla alakalı değil. DEM Parti içerisinde yaklaşık 10 yıldır süren ve artarak devam eden bir tartışma. Başak Demirtaş'ın İstanbul adayı olma durumunda CHP ile olan ittifakı önüne koyan çevreler bu durumdan rahatsız oldu. Partililerin tam olarak ne kadar rahatsız olduğunu bilemem ama ciddi bir kesim rahatsız oldu. Bu tartışmanın özü şu; biz bir şeyler kazanmak için mi siyaset yapıyoruz birilerine kaybettirmek üzere mi bir siyaset yapıyoruz. Kürt siyasetinin asıl amacı Erdoğan'a kaybettirmek mi yoksa bu süreçlerde yapacağı siyasal hamlelerle kendi açısından kazanımlar elde etmek mi? Son 10 yıldır Kürt siyaseti, Erdoğan'a kaybettirme stratejisi üzerine kuruldu. Bugün kayıtsız şartsız CHP'ye destek verilirse bundan elde edilecek siyasi kazanç ne, bunu soruyorum. Aday çıkardığımızda Demirtaş'ın hamlesi, gidişatı tersine çevirecek hamle. DEM Parti'nin aday çıkarması demek, AK Parti'ye destek olması demektir.

Başak Demirtaş'ın İstanbul adayı olma durumunda CHP ile olan ittifakı önüne koyan çevreler bu durumdan rahatsız oldu. Partililerin tam olarak ne kadar rahatsız olduğunu bilemem ama ciddi bir kesim rahatsız oldu. Bunun gizlenecek bir yanı yok açık seçik ortada. Ciddi bir kesim tekrar İmamoğlu'nun desteklenmesini istiyor. Son karar ne olur, ben de merak ediyorum." ( Haber Merkezi)

Kaynak: haberler.com

Kaynak: haberler.com

28 Oca 2024 - 22:57 - Politika