Mardinli iş adamı Nedim Kaya'ya dönük silahlı saldırıyı anlattı

İstanbul'da iş insanı Nedim Kaya gerçekleştirilen silahlı saldırı sırasında olay yerinde olan Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül saldırı anlarını anlattı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

İstanbul'da Atatürk Havalimanı C Terminali Etkinlik Alanında düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri Fuarı'nın devam ettiği Cumartesi günü fuar alanında bir anda silah sesleri duyuldu. Silah seslerinin Mardinli iş adamı Nedim Kaya'ya dönük gerçekleştirilen silahlı saldırıdan kaynaklandığı ortaya çıkarken,  Nedim Kaya saldırıda bacağından yaralandı.

Kaya, fuar alanında bulunan sağlık ekipleri tarafından ilk tedavisi yapılarak, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaya'nın müşahede altına alınarak, tedavisi sürdürülürken, saldırganlar ise fuar alanından kaçarak uzaklaştı. Polis ekipleri saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Tedavisi süren Nedim Kaya'nın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Nedim Kaya'yı tedavi gördüğü hastanede yakınları ve sevenleri ziyaret ederek yalnız bırakmadı. 

AKGÜL SALDIRIYI ANLATTI 

Fuarın katılımcıları arasında bulunan Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül de saldırı anında katılımcıları ziyaret ediyordu. Olay yerinde yaşananlara an be an şahit olan Akgül, saldırının detaylarını aktardı. 

Murat Akgül saldırı anlarını şu şekilde aktardı; "Mardin 1969 Spor'un standını ziyaret etmek için standımızı terk etmiştim. Tam Mardin Spor'un standına ulaştığım anlarda silah sesleri ile irkildim. Herkes bir tarafa koşturuyordu. Gazeteciliğin verdiği tecrübe ile olsa gerek silah seslerinin olduğu alana doğru yöneldiğim sırada birilerini hızlı bir şekilde kaçarken gördüm. Sonrasında ise Sayın Nedim Kaya'nın yerde yattığını gördüm. Neyse ki, alanda bulunan sağlık çalışanları ve polisler anında olaya müdahale etti ve Nedim beyin ilk tedavisi olay yerinde yapıldı. Polisler de saldırgan veya saldırganları yakalamak için çalışma başlattı. 

Kimse böyle güzel bir günde, bu kadar hemşehrimizin bir araya geldiği bir günde böyle bir saldırı olacağını aklının ucundan bile geçirmemişti. Ne yazık ki, bu talihsiz olay yaşandı. Mardin'i tanıtan, Mardin'i anlatan böyle güzel bir günde böyle bir şey yaşanması hepimizi çok üzdü. Mardin Tanıtım Günleri buna rağmen devam etti. İnsanlar, hemşehrilerimiz fuarı boş bırakmadı ve fuar tamamlandı. Bu talihsiz olay nedeniyle üzgünüz. Saldırı anında yaşananlara tanıklık etmekten dolayı da üzgün olduğumu belirtmek isterim. Nedim Kaya'ya şahsım ve gazetemiz adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisinin bir an önce toparlanıp yeniden ayağa kalkacağına olan inancım tamdır. Saldırı anında bile yerde yara içinde olmasına rağmen ne kadar güçlü durduğunu görme fırsatı buldum. Bu anlamda kendisine tekrar geçmiş olsun diyor, şifalar diliyorum."

Haber: Lokman Elik 

28 Oca 2024 - 20:43 - Asayiş

Mahreç  Lokman Elik