CHP İstanbul İl Yöneticilerinden Mardin Haber’e ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Sosyal Toplum Kuruluşları (STK) Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Baylan, İstanbul 3. Bölge Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Bakır ve Mardin Platformu Başkanı Mehmet Remzi Tanış, Mardin Dernekleri Federasyonu (MARDİNFED) tarafından düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri etkinliği kapsamında Mardin Haber'in imtiyaz sahibi Murat Akgül’ü ziyaret etti.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Görüşme sırasında, CHP'nin bölgesel çalışmaları, yerel yönetimlerdeki projeler ve sosyal sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı. Ahmet Baylan, Murat Bakır ve Mardin Platformu Başkanı Mehmet Remzi Tanış, Mardin Haber'in önemli bir iletişim aracı olduğunu ve yerel haberlerin kamuoyunu bilgilendirmede kilit bir rol oynadığını vurguladı.

STK’lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Baylan, “Burayı bir oy deposu görürsek veya sadece seçmen gözüyle bakarsak samimi olmayız. Bir siyasetçi olarak samimi olamayız. Anadolumuzun dört bir yanından gelenler hepsi burada artık İstanbulludur. Komşuyuz, kentliyiz, yan yanayız. Burada Mardinlisi veya başka hiçbir ilden olması çok önemli değil.  Seçimleri bir oy bile etkileyecektir. Sadece yöreye bir bölgeye has değil. Öncelikle Mardinli hemşerilerimize başarılar diliyorum. Hayırlı olsun. Her stk’nın yapmak istediği gerçekten tanıtım günleridir. Kendini özellikle bu bölgede büyük şehirlerde tanıtmak ister. Mardinliler de aynı nasıl bir tokat,Sivas işte kayseri gibiyse bizim için de aynıdır” dedi.

İstanbul 3. Bölge Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Bakır, “Cumhuriyet Halk partili olarak ben her zaman söylediğim gibi sadece istanbulda doğru kim çalışıyorsa ona hakkını vermesi lazım bize göre de İmamoğlundur. Ekrem İmamoğluna desteklerini bekleriz. İmamoğlu’nun yaptıkları yapacaklarının teminatıdır diyelim. Mardin kültürün birleştiği bir yerdir. Mardin’den örnek alınacak çok şeyler vardır ama tamamını diyemeyiz. Türkiye Mardinleşmeden ziyade Mardin’i örnek almalıdır” diye konuştu.

Mardin Haber İmtiyaz Sahibi Murat Akgül ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 HABER:LOKMAN ELİK

 

27 Oca 2024 - 18:15 - Kültür & Sanat

Mahreç  Lokman Elik