CHP'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Diyarbakır Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile bağlı 8 ilçe belediye başkan adayları belirlendi.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri

Diyarbakır Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile bağlı 8 ilçe belediye başkan adayları belirlendi. CHP tarafından açıklanan bilgilere göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cafer Pekdemir oldu.

CAFER PEKDEMİR KİMDİR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi toplantısında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlenen isim, Cafer Pekdemir oldu. Cafer Pekdemir, 13 Mart 1969 tarihinde Diyarbakır'ın Lice ilçesinde dünyaya geldi. Esnaf bir baba ve ev hanımı bir annenin oğlu olarak büyüdü. Eğitim hayatına Diyarbakır Ali Paşa İlkokulu'nda başlayan Pekdemir, ardından Diyarbakır Lisesi'nden mezun oldu.

Hayatının büyük bir bölümünü Türkiye'nin farklı şehirlerinde geçiren Cafer Pekdemir, çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdi. Nakliye, lojistik, inşaat, tarım ve restoran-kafe konaklama gibi farklı sektörlerde iş deneyimleri edindi. Bu süreçte işaret dili konusunda iyi derecede, İngilizce konusunda ise orta düzeyde bilgi sahibi oldu. Cafer Pekdemir, evli ve beş çocuk babasıdır.

Sivil toplum kuruluşlarında (STK) aktif olarak yer alan Cafer Pekdemir, yönetimde çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu alandaki çalışmalarını sürdürerek toplumsal sorumluluk bilincini öne çıkarmıştır.

Haber Merkezi - Cemal Çetin 

27 Oca 2024 - 13:29 - Politika

Mahreç  Cemal Çetin