MARDİNFED Başkanı Sedat Göngörür, Sultan Kösen'i Mardin Tanıtım Günlerinde Ağırladı

Mardin Dernekleri Federasyonu (MARDİNFED) Başkanı Sedat Göngörür, dünyanın en uzun adamı olarak bilinen Sultan Kösen'i, Mardin tanıtım günlerine katılımından dolayı teşekkür ederek Mardin'e uğurladı. Renkli etkinlik, Mardin'in tarih ve kültür zenginliklerini İstanbul'da buluşturarak unutulmaz anlara imza attı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Sultan Kösen'in Mardin'e olan katkıları ve ilgisi, Mardin Federasyonu tarafından düzenlenen tanıtım günlerine ayrı bir heyecan kattı. Başkan Sedat Göngörür yaptığı açıklamada, Sultan Kösen'in etkinliğe katılımının Mardin'in tanıtımına büyük katkı sağladığını ifade etti.

 

Göngörür, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sultan Kösen'in İstanbul'da düzenlenen Mardin tanıtım günlerine katılması bizim için büyük bir onur. Dünyanın en uzun adamı olarak tanınan Sultan Kösen, Mardin'in tarihini, kültürünü ve misafirperverliğini en iyi şekilde temsil etti. Kendisine Mardin'e gösterdiği ilgi ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, bir sonraki ziyaretinde kendisini tekrar aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum."

 

Tanıtım günleri kapsamında Sultan Kösen, Mardin'in yöresel lezzetlerini deneme fırsatı buldu. Ayrıca etkinlikte düzenlenen panellerde Mardin'in kültürel zenginlikleri ve turistik potansiyeli hakkında bilgiler paylaşıldı.

 

Sultan Kösen ise, Mardin'e duyduğu ilgiyi ve sıcak karşılamayı dile getirerek, "Burada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum ve bu güzel şehri daha çok kişiye tanıtmak adına elimden geleni yapmaya hazırım" dedi.

HABER: LOKMAN ELİK

27 Oca 2024 - 13:23 - Kültür & Sanat

Mahreç  Lokman Elik