Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen, İstanbul'da Derik Standını Ziyaret Etti

İstanbul’da Düzenlenen Mardin tanıtım Günlerine katılan Dünyanın en uzun adamı unvanına sahip Türk vatandaşı Sultan Köse, Derik Standı'nı ziyaret ederek ziyaretçilerle buluştu. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiş olan Kösen, ziyaret sırasında ilgiyle karşılandı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen, İstanbul'da Derik Standını Ziyaret Etti
Haber albümü için resme tıklayın

Sultan Kösen'in ziyareti, Derik Standı'nı renklendirdi. Standın ziyaretçileri, Türkiye'nin gurur kaynağı Sultan Kösen ile tanışma fırsatını yakalayarak hatıra fotoğrafları çektirdi. Ziyaret sırasında Sultan Kösen, kendisine yöneltilen soruları içtenlikle yanıtladı ve hayranlarıyla sohbet etti.

 

Derik Standı yetkilileri, Sultan Kösen'in ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, böylesine önemli bir konuğu ağırlamaktan onur duyduklarını belirttiler. Standın ziyaretçileri arasında Sultan Kösen'in hayranları, onunla tanışma fırsatını yakalayarak unutulmaz bir gün geçirdiklerini ifade ettiler.

Sultan Kösen, ziyaret sırasında aynı zamanda Derik Standı'nın ürünleriyle de ilgilendi. Standın yöresel ürünleri ve el sanatlarıyla ilgili bilgi alan Sultan Kösen, bölgenin kültürel zenginliklerine hayran kaldığını ifade etti.

Ayrıca standa bulunanlarla Mardin halayı çeken kösen daha sonra standtan ayrıldı

HABER:LOKMAN ELİK

26 Oca 2024 - 13:33 - Kültür & Sanat

Mahreç  Lokman Elik