Meteoroloji'den Mardin için yine kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre; Mardin'de bugün hava parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve yüksek bölgelerde kar yağışı etkisini sürdürecek.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre Mardin'in alçak bölgelerinde gün içinde karla karışık yağmur etkili olacak. Yüksek yerlerde kar yağışının etkisini sürdürmesi beklenirken, hava parçalı ve çok bulutlu olacak. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Hatay, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri, Adana'nın kıyı, Van'ın güney kesimleri, Erzincan'ın, Tunceli'nin ve Malatya'nın doğu ilçelerinde yağışın kuvvetli olması bekleniyor. 

Meteoroloji verilerine göre; Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin kuvvetli olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. 

Tahminlere göre; Diyarbakır karla karışık yağmurlu 3, Gaziantep karla karışık yağmurlu 2, Mardin parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 3, Şanlıurfa aralıklı karla karışık yağmur ve yükseklerde kar yağışlı 4 derece olacak. 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

26 Oca 2024 - 08:55 - Yaşam

Mahreç  Bayram Kerimoğlu