Mardinli olarak hafızalara kazınan Gaddar Kerim hayatını kaybetti

"Korkusuz Korkak" filminde Gaddar Kerim, "Umudumuz Şaban" da Mardinli Arif ve "Tatar Ramazan" da Cıbıl Halil karakterleriyle hafızalara kazınan oyuncu Hikmet Taşdemir, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri
Mardinli olarak hafızalara kazınan Gaddar Kerim hayatını kaybetti
Haber albümü için resme tıklayın

Aslen Erzurumlu olmasına rağmen Yeşilçam sinemasının Mardinli kabadayısı olarak hafızalara kazınan, Yeşilçam camiasının yakışıklı ama kötü adamı, oynadığı rollerle kendisinden söz ettiren Hikmet Taşdemir tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. "Korkusuz Korkak" filminde Gaddar Kerim, "Umudumuz Şaban" filminde Mardinli Arif ve "Tatar Ramazan" filminde Cıbıl Halil karakterleriyle hafızalara kazınan oyuncu Hikmet Taşdemir, bir süredir tedavi görüyordu.

Daha önce Yeşilçam oyuncularına vefasızlık yapıldığını söyleyen Taşdemir, "Günümüz sinema sektöründe saygı da yok. Bizim gibi oyunculara da efsane yönetmenlere de saygı gösterilmiyor. Çok kıymetli yönetmenlerimiz, Arif Memduh Ün, Natuk Baytan, Osman Fahir Seden, Kartal Tibet, Remzi Jöntürk. Bu isimleri anmadan geçersem çok ayıp olur, Allah rahmet eylesin" demişti.

HİKMET TAŞDEMİR KİMDİR?

Hikmet Taşdemir, 1942 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Genç yaşta bazı tiyatro topluluklarında çalıştı. Birçok filmde yardımcı rollerde oynadı. Korkusuz Korkak filmindeki 'Gaddar Kerim', Umudumuz Şaban'da 'Mardinli Arif' ve Tatar Ramazan'ın 'Cıbıl Halil' karakterleri unutulmaz roller arasında yer almaktadır. Ayrıca Yılmaz Güney'in 'Umutsuzlar' filminde 'Parmaksız' lakaplı bir kiralık katil karakterini oynadı. Son olarak, Arka Sokaklar dizisinde rol aldı.

Hikmet Taşdemir bunların yanı sıra birçok filmde mafya, kiralık katil ve kötü adam rollerinde oynaması ile Yeşilçam'ın yakışıklı kötü adamı olarak da anıldı. 

Haber: Daristan Bülbül

# haber

26 Oca 2024 - 08:22 - Gündem

Mahreç  Daristan Bülbül