Mardin Haber İstanbul'dan Bildiriyor: Mardin Tanıtım Günleri yoğun katılımla başladı

İstanbul'da 2'ncisi düzenlenen Mardin Tanıtım ve Dayanışma Günleri etkinliği yoğun ilgi ile kapılarını Mardin ve Mardin'e dair her şeyi merak edenlere açtı. Mardin Haber etkinliği yerinden bildiriyor...

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Mardin Haber İstanbul'dan Bildiriyor: Mardin Tanıtım Günleri yoğun katılımla başladı
Mardin Haber İstanbul'dan Bildiriyor: Mardin Tanıtım Günleri yoğun katılımla başladı
Haber albümü için resme tıklayın

İstanbul'un tarih kokan atmosferine, renkli kültürüne ve eşsiz lezzetlerine ev sahipliği yapan 2. Mardin Tanıtım ve Dayanışma Günleri, coşku dolu bir açılış öncesinde yoğun ziyaretçi akınına uğradı. Mardin Haber Gazetesi'nin de stand açtığı etkinlikte Mardin'in zengin kültürel mirası ve benzersiz tarihi dokusu, İstanbul'da düzenlenen etkinlikle bir kez daha ön plana çıkıyor. 

Etkinlik alanı, Mardin'in simgelerini yansıtan renkli ışıklar, geleneksel el sanatlarıyla süslenmiş stantlar ve yöresel müziklerle dolup taştı. Katılımcılar, Mardin'in eşsiz mimarisini yansıtan fotoğraf sergilerini gezerken, yöresel kıyafetleri deneme fırsatı buldu. Aynı zamanda, Mardin'in yöresel mutfağından örnekler sunan lezzet noktalarında, yöresel tatları keşfetmenin keyfini yaşadı. 

Mardin'e dair her şeyin bulunabildiği standlarda en fazla Mardin'in tarihi mimarisini yansıtan standlar ilgi çekerken, misafirler Mardin'in eşsiz lezzetlerinin tadına bakmadan edemiyor. Mardin'i anlatan kitapların, Mardin'in yöresel kıyafetlerinin, Mardin'in lezzetlerinin, Mardin'in taşına kadar her bir şeyin bulunabildiği etkinlik alanında Mardin'e olan sevgi de vatandaşların yüzünden okunuyor. 

Adeta mini bir Mardin minyatürünü andıran etkinlik alanında gezerken, vatandaşlar kendilerini Mardin'in l, Midyat'ın tarihi sokaklarında buluyor. Her standın başında meraklı gözler Mardin'e ilişkin bilgi almak için adeta sabırsızlıkla bekliyor. 

Mardin Haber Gazetesi'nin standına da uğrayan vatandaşlar Mardin ile ilgili bilgi alarak, Mardin’i ziyaret etmek istediklerini dile getiriyor. Mardin'e dair en çok merak ettiklerinin tarihi sokaklar ve sokaklardaki yaşamın nasıl olduğuna dair sorular soran vatandaşlar, tarihi sokakların duygusunu hissetmek istediklerini dile getiriyor. 

Bugün kapılarını açan etkinlik 28 Ocak tarihine kadar İstanbul'da ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek. 

HABER: LOKMAN ELİK

25 Oca 2024 - 13:03 - Kültür & Sanat

Mahreç  Lokman Elik