DEİK Türkiye-Lübnan İş Konseyi Başkanlığına yeniden Mardinli Abdülkadir Akkuş seçildi

Boss4 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – Lübnan İş Konseyi Başkanlığına seçildi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, 2023 Yılı İş Konseyleri Seçimli Olağan Genel Kurullarını DEİK Başkanı Nail Olpak ev sahipliğinde gerçekleştirdi. DEİK çatısı altında ‘İkili İş konseyleri’, ‘Sektörel İş Konseyleri’, ve ‘Özel Amaçlı İş Konseyleri’ olarak faaliyet gösteren İş Konseyi’nin Seçimli Genel Kurulu, İş Konseylerinin yeni dönem Başkanları ve Yürütme Kurulu Üyeleri seçildi.

 

Türkiye-Lübnan İş Konseyi Başkanlığına başarılı çalışmalarından dolayı delegelerin oylarıyla 2. Kez seçilen Abdülkadir Akkuş iki ülke arasında ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesinde, Lübnan resmi makamları ve özel sektör nezdinde güçlü bir tanıtım çalışması yapılmasında, bugüne kadar Lübnan ve Türkiye’de iki ülke iş çevrelerini bir araya getiren etkinlikler düzenlemiş, Lübnan’da Arap İş Dünyası’nın bir araya geldiği başta “Arap Ekonomik Forumu” olmak üzere bölgesel toplantılara iştirak edilmesini sağlamıştı.

 

Türkiye Arap İş Dünyası arasında Lübnan Köprü Rolü Üstleniyor

Türkiye’nin Arap İş Dünyası’na tanıtımında Lübnan köprü rolü üstlendiğini belirten Abdülkadir Akkuş; “Lübnan’ın bölgede önemli bir re-export merkezi olması nedeniyle, Türk firmalarının Lübnan üzerinden diğer Arap ülkeleri ile bağlantılarını güçlendirmesi İş Konseyi olarak temel amaçlarımızdan bir tanesi ve bunun yeni dönemimizde de gelişimine katkı sunmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

  HABER: Lokman Elik

# haber

24 Oca 2024 - 13:49 - Ekonomi

Mahreç  Lokman Elik