Bose Frames Sesli Güneş Gözlükleri

Bluetooth özellikli sesli güneş gözlükleri son zamanlarda trend oldu ve Bose, yakın zamanda iPhone’unuza Bluetooth üzerinden bağlanan ve kulaklıkla uğraşmanıza gerek kalmadan müzik dinlemenizi sağlayan bir dizi üst düzey güneş gözlüğü Frames Tenor ile çıktı.

Bose Frames Tenor, güneş gözlüklerinin kollarından yüksek kaliteli ses sağlamayı amaçlayan Bose’nin Açık Kulak Ses teknolojisini kullanır. Kemik iletme teknolojisi gibi, çerçeveler çevrenizdekiler için tam olarak sessiz değildir, ancak ses, kemik iletimli kulaklıklardan aldığınızdan belirgin şekilde daha iyidir. AirPods Pro gibi kulak içi kulaklıklarla elde ettiğiniz ses düzeyine ulaşılamamaktadır, ancak ses yeterince yüksektir.
Bose, Mart ayında bir dizi prototip AR gözlük içeren yeni artırılmış gerçeklik platformunu duyurduğunda, ürünün ticari bir versiyonunun geleceğini söyledi. Şimdi burada: Yerleşik mikro hoparlörlere ve mikrofonlara sahip bir dizi güneş gözlüğü olan Bose Frames, ABD’de 199 dolara satışa sunuldu.

Bose Frames’in “ince akustik paketi” güneş gözlüklerinin her birinin kolunda yer alıyor. Dokunma ve ses kontrolü için, güç ve eşleştirme, Siri ve Google Asistan, çağrılar ve komutlar veya şarkıları duraklatmak ve atlamak için sağ şakağa küçük bir mikrofon ve çok işlevli düğme yerleştirilmiştir.

Bose Frames, Bose AR uyumludur ve Bose ses artırılmış gerçeklik platformuna gömülü ilk ticari ürün olacaktır. Video tabanlı AR platformlarının aksine Bose AR, iOS veya Android cihazınızdan dokuz eksenli bir baş hareket sensörü ve GPS kullanarak GPS konumunuza ve hangi yöne baktığınıza bağlı olarak sesli geri bildirim sağlar.

Pil ömrü çok iyi değildir. Bose, ortalama dinleme seviyelerinde, çalma için 3,5 saate kadar ve bekleme modunda 12 saate kadar çalıştıklarını ve ürünle birlikte verilen bir pogo pin kablosu kullanılarak 2 saatten daha kısa bir sürede tamamen şarj edilebileceklerini söylüyor. Koruyucu kılıf ve temizlik bezi dahildir.

KAYNAK: https://healthintechno.com

Kaynak: https://healthintechno.com

23 Oca 2024 - 15:09 - Bilim & Teknoloji