Ballie ile Hayattan Bir Gün: Ev için Yapay Zekalı Yardımcı Robot

Yeni, akıllı ev arkadaşı, ev işleriyle ilgilenerek, günün olaylarını görüntüleyerek ve hava durumu güncellemelerini paylaşarak kullanıcıları evlerinde karşılıyor.

Samsung Electronics, Yapay Zekalı ev arkadaşı robotu Ballie'nin yeni bir versiyonunu, Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2024 öncesinde 8 Ocak'ta (yerel saat) Las Vegas'taki Mandalay Bay Hotel'de düzenlenen bir basın toplantısında tanıttı. İlk olarak CES 2020'de tanıtıldı. Ballie, kullanıcıların hayatlarını akıllıca yönlendirmelerine yardımcı olacak yeni gelişmiş özelliklerle yenilendi.

 

Ballie, çeşitli görevleri tamamlamak için evin içinde otonom bir şekilde dolaşan kişisel bir ev asistanı olarak hareket ediyor. Ballie, ev aletlerine bağlanarak ve onları yöneterek, birçok durumda kullanıcılara yardımcı olabilir; daha akıllı, daha kişiselleştirilmiş hizmetler sağlamak için sürekli olarak kullanıcıların kalıplarından ve alışkanlıklarından öğreniyor. Ballie, kullanıcıların evden uzaktayken cihazlarına evcil hayvanların veya sevdiklerinin video güncellemelerini göndererek gönül rahatlığı sağlıyor. Dahası Ballie, kullanıcıların egzersiz yapması, çalışması veya dinlenmesi fark etmeksizin her türlü ev etkinliğinin havasını ayarlayabilir. Antrenman videolarını duvara veya yere en uygun boyutta yansıtmaktan müzik çalmaya ve telefon çağrılarını yanıtlamaya kadar Ballie, evdeki yaşamı daha üretken ve keyifli hale getiriyor.

KAYNAK:https://news.samsung.com

Kaynak: https://news.samsung.com

23 Oca 2024 - 15:05 - Bilim & Teknoloji