Uluslararası Beytülmakdis Sempozyumu Bu Yıl Mardin’de düzenleniyor  

Her yıl yapılan Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumu bu yıl Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde Mardin'de gerçekleşiyor.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Bu yıl 24.sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumuisrailin Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle “Akademi ve Siyonizm: Baskılar, Korkular ve İtirazlar” temasıyla düzenlenecek.

Akademinin, üzerindeki siyonisthegemonik baskıyı reddederek özgürce bilim üreten ve insani değerleri koruyarak mazlumla dayanışma içinde olunan bir yer olması için, en az Siyonist hegemonya kadar örgütlü, direngen ve cesur olmak gerektiğini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, uluslararası bir katılımla Mardin’de gerçekleştirecekleri sempozyumun, bu niyetlerinin bir göstergesi olması temennisinde bulundu.

18-20 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenecek 24.Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumu’nda bildiri sunmak ve akademik katkı vermek isteyen akademisyen, araştırmacı ve bilim insanları 23 Şubat 2024 tarihine kadar çalışmalarını Mardin Artuklu Üniversitesi Sempozyum Düzenleme Kuruluna iletebilecek.

 

HABER: Lokman Elik

23 Oca 2024 - 13:01 - Gündem

Mahreç  Lokman Elik