DEM Parti milletvekili Aydeniz'in paylaşımına görülmemiş tepki

DEM Parti'nin Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adaylarını açıklamasının ardından DEM Parti Mardin milletvekili Saliha Aydeniz'in yaptığı paylaşım tepki yağmuruna tutuldu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adaylarını bugün açıkladı. DEM Parti Ahmet Türk ve Devrim Demir'in Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları olduğunu duyurdu. Sosyal medyada DEM Parti Mardin milletvekili Saliha Aydeniz de konuyla alakalı bir paylaşım yaptı. 

Saliha Aydeniz "Mardin'de halk oylaması sonucunda Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adaylarımız Devrim Demir ve Ahmet Türk olmuştur. Adaylarımıza seçim sürecinde başarılar diliyoruz. Hep beraber kazanacağız!" Dedi. 

Saliha Aydeniz'in paylaşımına sosyal medya kullanıcıları adeta ateş püskürdü. Sosyal medya kullanıcıları Saliha Aydeniz'in paylaşımının altında ve üstünde tepkilerini yazdı. 

Paylaşımlardan bir kısmı şu şekilde;

- Azad Taş: Devrim Demir'i kim dayatti? Sanatçı ise gitsin sanat yapsın. Ön seçimi boşa çıkarmayın.

-  Behram Mêrdînî: Qeyyûma nû ya Mêrdînê pîroz be (Yeni kayyum Mardin'e kutlu olsun)

- Rıdvan: ne halk oylaması,halk seçmedi parti kayyum atadı.

- Mehmet Veli Karadeniz: Ne seçimi ne demokrasisi?Bende delegeyim ikinci tur erkek adaylar için yapılmadı.

- Laya-Lina: Halk oylamasinda ikisi de secilmedi ve siz bunu cok ii biliyorsunuz... Mucadeleyi Kuzey koreye cevirdiniz....

- Yusuf: Ve oyunuz bu şekilde düşmüştür umarım yanilirim

- Idrîs: Hani gerçekten bu kadar basit mi? Ahmet Türk'ü geçtikte diğer kadın aday Gülizar İpek daha fazla oy almasına rağmen Devrim Demir niye? bir kadın ki yurtsever! feminist! geçinen biri nasıl kabul edebilir başka bir kadın arkadaşınin hak gasbını?

- Say Can: Bari siz demeyin Saliha heval halk oylamasında Gülizar ipek çıkmıştı ve tüm Mardin bunu biliyor kime anlatıyorsunuz yazık bide halk oylamaları diyorsunuz bir partili olarak sizlere güvenim kalmadı

- Erdal: O zaman ön seçim yapmanın ne anlamı kaldı direk bunları aday gösterselerdi ya yazık Ahmet Türk ten başka aday yok mu koskoca Mardin'de ön seçimi kazanan kadın aday ne olacak o zaman haksızlık değil mi

- Berhem: Siz halkın bütün değerlerine tukurdunuz . Bu seçim i unutmayın halk size çok pis tokat atacak

- Berî: Ahmet abi tam bir demokrasi örneği göstererek kendisi gibi ön seçimleri kazanamayan ve dahi ikinci tura kalan seçimi de kaybetmiş olan Devrimi de yanına oturtarak Kurd demokrasisine öncülük etmeye devam ediyor. Sana minnettarız(!)

- Kingcanute: Adaylar ikinci tura kalmıştı. Ahmet trk ikinci seçime katılmayıp aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Kadınlarda ise devrim kazanamamıştı. bunun adı nasıl halk oylaması oluyor.

HABER: BAYRAM KERİMOĞLU 

21 Oca 2024 - 19:02 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu