Mardin'de şoförler ve nakliyecilerden çevre yolu açıklaması

Mardin'de artış gösteren trafik kazalarına tepki gösteren Mardin Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Güneydoğu Uluslararası Nakliyeciler Derneği Mardin Şubesi ortak bir açıklama yaparak çevre yolunun bir an önce yapılmasını istedi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Mardin'de artış gösteren trafik kazanaları nedeniyle çok sayıda insan hayatını kaybederken, Mardin Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Güneydoğu Uluslararası Nakliyeciler Derneği Mardin Şubesi ortak açıklama yaptı. Mardin Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda yapılan ortak açıklamada ilk olarak Mardin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Nasır Öztap konuştu. Öztap, Mardin'de kireç, boru ve çimento fabrikalarının yanı sıra Habur'a bağlanan yol olduğu için çevre yolunun şart olduğunun altını çizdi.

Mardin içerisinde ve çevresinde kazaların çevre yolunun olmamasından kaynaklı devam edeceğine dikkat çeken Öztap, "Bu kazalara genelde büyük araçlar sebep oluyor. Acilen bir çevre yolu Mardin'e şarttır. Yetkililerden destek istiyoruz. Bir an evvel Mardin çevre yoluna kavuşmasını istiyoruz" dedi. Öztap, alternatif Türkmen yolunun tır, otobüs ve kamyonlar için uygun olmadığını, küçük araçlar için bir alternatif olabileceğini söyledi.  

Güneydoğu Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Muhsin Kaya, ise yaptığı açıklamada, "Güneydoğu'nun üçgeni olan Mardin, Mardin'den haburu bağlayan Midyat Batman Diyarbakır ve bunların ortak bir yolu olduğunu ve Mardin merkezinde tek bir giriş yolumuz var o da şehir içinde geçişler sağlanıyor. Çevre yolumuz olmadığından dolayı şehir içi yolları kullanılmakta bu sebeple yoğunluk oluşuyor. Günlük 2-3 kaza hatta 4 kaza bile meydana geliyor. Bu nedenle iki çevre yolu ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Ve uzun yıllardır defalarca bunu yetkililere ilettik. Hala cevap alamadık el atılmadı. Sözde yeni yapılan bir çevre yolu var. O çevre yolu görünmemektedir. Herhangi bir ağır tonajlı araçlar kullanılmaktadir. Bunu tekrar gözden geçirmeli ve el atılmalı" dedi.

HABER: LOKMAN ELİK

20 Oca 2024 - 12:15 - Ekonomi

Mahreç  Lokman Elik