NESO Başkanı Özel’den Nusaybin için bakanlara çağrı

NESO Başkanı Ömer Özel Nusaybin ilçesinin ihtiyaçları için bakanlara seslenerek açıklamada bulundu.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri
NESO Başkanı Özel’den Nusaybin için bakanlara çağrı
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin’in Nusaybin İlçesinde bir araya gelen STK temsilciler  ve vatandaş ilçenin ihtiyaçları için açıklamada bulunuldu.

Nusaybin Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalık adına Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Devletimiz son dönemlerde ciddi yatırımlar yaparak ilçemize önemli katkılarda bulundu. Bu anlamda İlçemiz adına teşekkür ediyoruz. Fakat, Yıllardan beri çözülmesi gereken ilçemizin temel  sorunları hep sözde kalıp bir türlü çözüme kavuşamamaktadır. Nusaybin ilçemiz bir sınır ilçesi olup Ticaretin merkezidir. Devlet büyüklerimizden tek istediğimiz basın açıklamamızda söz edeceğimiz sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmasıdır. Bu taleplerimiz esnaf ve sanatkarlar odası öncülüğünde tüm STK’larımız, Dernek Temsilcilerimiz, Esnaflarımız ve Muhtarlarımız, kanaat önderlerimizin mutabık olduğumuz ortak taleplerdir.” dedi

Nusaybin ilçemize biran önce doğalgaz gelmesini istiyoruz 

Başkan Özel sözlerine şöyle devam etti; Mardin ilinin en büyük ilçelerinden ve en önemli ticaret merkezlerinden olan Nusaybin İlçemizde nihayet doğalgaz çalışmaları 2022 yılında başlandı. Fakat bir türlü bitmek bilmeyen çalışmalardan dolayı ilçemiz yıllardır bir türlü doğalgaza kavuşmadı. Nusaybin İlçemizde bulunan tüm STK temsilcileri olarak daha önce enerji bakanlığına ilçemize doğalgazın verilmesi için defalarca gerek yazılı gerek sözlü olarak girişimler yaptık. Her yıl bu yıl içerisinde doğalgaz alt yapısı tamamlanacak ve teslim edilecek sözlerini aldık. Fakat bu sözler sadece söz olarak kaldı. Mardin ilimiz ve diğer tüm ilçelerde doğalgaz çalışmaları bitmiş doğal gaz verilmiş ve çalışmalar devam ederken birçok ilçeden gerek ticari gerek nüfus olarak daha iyi konumda olan Nusaybin ilçemizde herhangi bir gelişme olmayıp  yıllardır bu sorun devam etmektedir.

Bir an önce Nusaybin ilçemizin ihtiyacı olan Nusaybin için adeta kanayan bir yara haline gelen doğalgaz talebimizin karşılanmasını istiyoruz.

Haber: Daristan Bülbül

19 Oca 2024 - 23:08 - Gündem

Mahreç  Daristan Bülbül