DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü'nden iddialı çıkış

DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü, 2024 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'nin önde gelen spor şampiyonalarında yer alarak, taekwondo, kick boks, para taekwondo, muay tai ve bilek güreşi dallarında iddialı sonuçlar elde etmeyi hedefliyor. Kulübün taekwondo sporcusu Gözde Şahinbaz, Milli Takım Seçme Müsabakalarında Türkiye Şampiyonu olarak Kırgızistan'da düzenlenecek olan Dünya İşitme Engelliler Taekwondo Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Çeşitli spor dallarında kazandığı başarılar ile dikkatleri üzerine çekmeye başlayan DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü, Mersin’de düzenlenen Havalı Silahlar Federasyon Kupası'nda 10 sporcusuyla katılarak, Türkiye üçüncüsü oldu. Farklı dallardaki başarı grafiğini her geçen gün artıran kulüp, Muğla'da gerçekleşen Türkiye Büyükler Taekwondo Şampiyonası'nda da etkileyici performansı ile de gözleri üzerine çekti. Taekwondo sporcusu Gözde Şahinbaz, Kırgızistan’da gerçekleşecek olan Dünya İşitme Engelliler Taekwondo Şampiyonası için milli takıma da seçilerek, önemli bir başarıya imza attı.

HEYECAN YÜKSELİYOR

Muay tai ve bilek güreşi şampiyonalarında da rekabetçi bir duruş sergilemeyi hedefleyen DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü şampiyonalarda yüzü gülen taraf olmakta performansı ile iddiasını da ortaya koyuyor. Şubat ve Mart aylarında gerçekleşecek müsabakalarda; muay tai dalında 14 sporcusuyla boy gösterecek olan kulüp, Samsun'da düzenlenecek bilek güreşi şampiyonasında da 12 sporcuyla katılım gösterecek. Bu yıl da başarı iddiasını sürdüren kulüp, geçmiş yıllarda elde ettiği galibiyetlerine yenilerini eklemeyi hedefliyor.

YÜKSEKLERE TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ

Kulübün şampiyona sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü Sportif Direktörü Mehmet İpek, şampiyonalara çok güçlü bir hazırlık süreciyle girdiklerini belirtti. İpek, “Geçtiğimiz yıllarda onlarca Türkiye ve Dünya şampiyonu çıkarmış olan bir kulüp olarak iddiamızı bu yıl da sürdürüyoruz. Sporcularımız motive bir şekilde yeni döneme hazırlanmaya devam ediyor. Önümüzdeki müsabakalarda kulübümüzün adını daha yükseklere taşımayı hedefliyoruz. Uluslararası alanda gururla bayrağımızı temsil edecek sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

HABER: LOKMAN ELİK

19 Oca 2024 - 16:52 - Spor

Mahreç  Lokman Elik