TÜM GELİŞMELER - Suudi Arabistan'daki derbi iptal edildi: Fenerbahçe ve Galatasaray ülkeye dönüyor... TFF Başkanı istifa etti!

Suudi Arabistan'da bu akşam oynanacak derbi maçı, gün boyu yaşanan 'Atatürk' krizinin aşılamaması nedeniyle iptal edildi. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Maç iptal edildi, otelde bekliyoruz" dedi. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ülkeye dönmesi beklenirken, TFF Başkanının istifa ettiği iddia edildi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'da bu akşam oynanacak olan maç öncesi tüm gün süren "İstiklal Marşı" ve "Atatürk pankartı" krizi çözülemedi. Krizin ardından Galatasaray yönetimi futbolculara maçın oynanmayacağını söyledi.

OKAN BURUK: MAÇ İPTAL

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Maç iptal edildi, otelde bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ve Galatasaray teknik direktörlerinin ortak açıklama yapması bekleniyor.

ERDEN TİMUR: AÇIKLAMA YAPILACAK

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, Habertürk'ten Çağatay Çelik'e yaptığı açıklamada ülkeye dönüş kararı aldıklarını ve ortak açıklamanın yapılacağını duyurdu.

TFF BAŞKANI İSTİFA ETTİ!

Karşılaşmanın iptal edilmesiyle gözler Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye çevrildi. Ajanspor'da yer alan haberde, Büyük ekşinin istifa ettiği bilgisi verildi.

Öte yandan istifası istenen Büyükekşi'nin otelde fenalaştığı belirtildi.

ORTAK AÇIKLAMA

TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe krizin ardından beklenen ortak açıklamasını yayımladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Kamuoyuna duyurulur, Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz."

Haber Merkezi - Lokman Elik

30 Ara 2023 - 00:28 - Spor

Mahreç  Lokman Elik