MHP Mardin'de kararını verdi! İşte MHP'nin Artuklu Belediye Başkan aday adayı

31 Mart 2024'te seçim hazırlıklarını sürdüren MHP'de Büyükşehir Belediyesi'nde ittifak ile girilmesi bazı ilçelerde ise kendi adayları ile seçime girilmesi kararı alındığı öğrenildi. Artuklu Belediyesi Başkan aday adayı da belli oldu. MHP Artuklu'nun yanı sıra Mardin'de farklı ilçelerde de aday çıkarma kararı aldı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde işbirliği kapsamında 29 ilde ittifak yapılacak. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, yerel seçimlerde 30 büyükşehrin 28'inde AK Parti adayı, Manisa ve Mersin'de ise MHP adayının destekleneceğini açıklamıştı. Yıldız, "Kalan 51 ilin 29'unda ittifak ortak aday gösterecek" demişti.

Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop,  Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak'ta MHP aday çıkarmayarak AK Parti adayını destekleyecek. Erzincan, Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye'de ise AK Parti aday göstermeyecek. Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat'ta ise iki parti kendi adaylarıyla yarışacak.

BÜYÜKŞEHİR'DE CUMHUR İTTİFAKI

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde Cumhur İttifakı olarak gireceklerini açıklayan MHP, kimi ilçelerde ise kendi adaylarını açıklayacak. 

ARTUKLU'DA ERHAN BOZKUŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret eden MHP Mardin İl Başkanlığı, Mardin'de kimi ilçelerde aday adaylarının dosyasını sundu. MHP'den yapılan açıklamada Artuklu Belediye Başkan aday adayı da belli oldu.

MHP'den yapılan açıklamaya göre; MHP'nin Artuklu Belediye Başkanı aday adayı Erhan Bozkuş oldu.

KIZILTEPE'DE 3 ADAY ADAYI

Bunun yanı sıra Savur Belediyesi için Seyfettin Önder aday adaylığı başvurusunu yaparken, Kızıltepe Belediye Başkanı aday adayı Mehmet Ali Esen, İsmail Tezdönen, Abdulvahap Ertaş, oldu.

MİDYAT, DERİK, YEŞİLLİ, NUSAYBİN

Midyat Belediye Başkanlığı için de aday adaylığı başvurusu yapılan MHP'de Midyat Belediye Başkan aday adayı olarak Mehmet Tevfik Kayapınar başvuru yaptı.

MHP'den Derik Belediye Başkanı aday adayı olarak Nizamettin Temelli ve Sabriye Doğan başvuru yaparken, Yeşilli Belediye Başkanı aday adaylığı için de Bedevi Çokan başvuru yaptı.

Ayrıca Nusaybin Belediye Başkanı aday adayı olarak da Tahsin Aslan MHP'den aday adaylığı başvurusu yaptı. 

MHP'den yapılan açıklamada aday adaylarının verilecek her görev için hazır oldukları belirtildi.

HABER:Lokman Elik

29 Ara 2023 - 10:31 - Politika

Mahreç  Lokman Elik