Deniz Hitay: Mardin'de girişimci ruha sahip kadınlara rol model olmayı hedefliyoruz

TOBB Mardin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Deniz Hitay, “İcra komitesi üyeleri Kadın Girişimcilerin Kurulu’nun Mardin'de girişimci ruha sahip kadınlara rol model olmayı ve Mardin sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde kadınların eğitimlerine yönelik sosyal ve kültürel eğitim çalışmalarını da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Deniz Hitay: Mardin'de girişimci ruha sahip kadınlara rol model olmayı hedefliyoruz
Deniz Hitay: Mardin'de girişimci ruha sahip kadınlara rol model olmayı hedefliyoruz
+2
Haber albümü için resme tıklayın

TOBB Mardin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Deniz Hitay ve İcra Kurulu üyeleri Kızıltepe’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Başkan Hitay, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Mardin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığını 2007 yılından beri sürdüren Deniz Hitay, online yapılan seçimde bölge illerinin kullandığı oyların çoğunluğunu alarak Bölge Başkanı seçildi. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan  Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Batman, Malatya, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şırnak ve Siirt İllerinde buluna  TOBB Kadın Girişimci Kurulu Başkanlarının katıldığı oylama sonunda  Deniz Hitay oy çokluğu ile Bölge Başkanlığına seçilmesiyle çalışmalarına başladı.

Mardin Kızıltepe’ye gelen Başkan Hitay burada Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Kızıltepe Ticaret Borsası Kadın girişimci üyesi Aysun Çınar ve Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Şerif Öter'i ziyaret etti.

Ziyaretlerde ticari tecrübeler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu ve Kızıltepe'de kadın girişimcilerin daha fazla artması ve projeler geliştirilmesi konusunda istişarelerde bulunuldu.

Başkan Deniz Hitay “Bölgede bulunan 9 İlin kurul başkanı arkadaşlarımla illerimize ve bölgemize daha iyi hizmet yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu gün çeşitli ziyaretler yaptık. Bu ziyaretlerde kadın girişimlerinin artması yönünde istişarelerde bulunduk. Bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İcra komitesi üyeleri Kadın Girişimcilerin Kurulu’nun Mardin girişimci ruha sahip kadınlara rol model olmayı ve Mardin sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde kadınların eğitimlerine yönelik sosyal ve kültürel eğitim çalışmalarını da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şöyle konuştu: “TOBB Mardin Kadın Girişimcilerimizin projelerine ve çalışmalarına Ticaret Borsamız olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Güzel çalışmalar yapacağınıza inanıyorum" dedi.

Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert tarafından Kızıltepe Ticaret Borsasının projeleri ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler vererek Yürütülen ve Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) projesi hakkında sunum yaptı.

HABER: LOKMAN ELİK

27 Ara 2023 - 08:53 - Ekonomi

Mahreç  Lokman Elik