Şerif Didin: Kaliteli eğitimin her zaman geri dönüşü olur

Mardin Haber TV ‘nin canlı yayın konuğu olan E&M Group Eğitim Danışmanlık Kurucusu ve Güneydoğu Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneği Başkanı Şerif Didin yaptığı açıklamada kaliteli eğitimin her zaman geri dönüşü olacağının ifade etti.

Adnan KOÇHAN
Adnan KOÇHAN Tüm Haberleri

Mardin Haber TV ‘nin canlı yayın konuğu olan E&M Group Eğitim Danışmanlık Kurucusu ve Güneydoğu Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneği Başkanı Şerif Didin yaptığı açıklamada kaliteli eğitimin her zaman geri dönüşü olacağının ifade etti.

2014 yılında Eğitim Danışmanlık ve Kurs merkezi olarak hizmete başladıklarını aktaran Didin, şöyle konuştu:

“O tarihten beri belgelendirme ve kurs hizmetlerimizde yaklaşık 6 bin 800’e yakın personeli belgelendirerek iş hayatına kazandırdık. Çoğu ya kendi işinde yada başka iş yerlerinde çalışmaktadır. Türkiye’de artık belgesiz çalışmak yada çalıştırmak kesinlikle yasaklandı 2015’ten bu ayan resmileşti. Hiçbir işveren artık belgesi olmadan işe alamaz. İşçi de belgesi olmadığı zaman iş başvurusunda bulunamaz. Bu artık resmileşmiş ve zorunlu hale gelmiş. Bölgemizde en büyük sorunlarımızdan bir olan eğitim ve eğitim sonrası belgelendirmedir. Biz bu sorunun giderilmesi için kursa gelenlere iş konusunda eğitim veriyoruz ve sonra da belgelendiriyoruz. “ dedi.


Elektrik ile ilgili eğitimlerin önemli olduğunu ve ifade eden Didin şöyle devam etti: “Elektrik ile ilgili kursumuz 3 aşamadan oluşuyor. Elektrik tesisatçılığı, Elektrik pano monitörlüğü, elektrik ölçüm ve bakım onarım şeklinde yapılmaktadır. Bu 3 dalda kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar. Burada en önemli nokta kurslarımızı uygulamaları olarak yapıyoruz. Ayrıca sahada da kendilerini geliştirmeleri için referans oluyoruz. Kurs bitiminde sertifikaları e devletten alabiliyorlar.”


Başkan Didin, “Elektrik kursları haricinde 870’e yakın kursu online olarak ve yüz yüze eğitimleri düzenlemeye çalışıyoruz. Hangi meslek olursa olsun alanında uzman hocalarımız tarafından eğitimler verilmektedir. Örneğin ilk yardım eğitimleri, hijyen eğitimleri, makine bakım hizmetleri gibi eğitimler vermektedir. Bu kurslara gelmek isteyenler bize müracaat edebilirler. Şu ana kadar eğitim verdiğimiz çoğu kişi ya kendi işini yada başka işlerde çalışmaktadır. Güzel ve kaliteli bir eğitim alındığı zaman mutlaka geri dönüşü olmaktadır. Bu anlamda bizde katkı sunarız ve her türlü imkanı sağlarız” dedi.

08 Ara 2023 - 16:23 - Ekonomi

Mahreç  Adnan Koçhan