Ahmet Türk İstanbul'dan aday mı? Danışmanı yalanladı

Ahmet Türk'ün, HEDEP'in İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı olacağı iddiasına, yalanlama geldi. Ahmet Türk'ün danışmanı Enver Ete "Gülüyoruz… Asla böyle bir şey yok" dedi.

Yerel seçime yönelik ittifak tartışmaları sürerken, HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan yaptığı açıklamada, "Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı. Bu karar PM’de değerlendirilecek. Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı" dedi.

Doğan'ın bu açıklamasının ardından eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, HEDEP'in İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için eski milletvekili Ahmet Türk'ü aday göstereceğini iddia etti. Yarkadaş, partide adaylık için ismi geçenler arasında Hüda Kaya, Başak Demirtaş ve Pelin Batu'nun da olduğunu da iddia etti.

ETE: AHMET BEY BAŞKA BİR İLDEN ADAY OLABİLİR

Ancak Ahmet Türk’ün danışmanı Enver Ete, TELE1'e yaptığı açıklamada, söz konusu iddiayı yalanladı. Enver Ete, söz konusu iddiaya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Gülüyoruz… Asla böyle bir şey yok. Ahmet Bey’in sağlık durumu iyi. Başka bir ilden aday olabilir. Kesinleşen bir şey yok. Aday olursa partinin kararı olur. Ahmet Bey bu kararın dışına çıkmaz. Ama net olarak söylüyorum ki İstanbul’la ilgili böyle bir düşüncesi yok." 

05 Ara 2023 - 14:23 - Politika