Cezaevinden 30 yıl sonra çıktı, Kızıltepe'de davul zurna ile karşılandı

Cezaevinden 30 yılın ardından tahliye olan tutsak Selahattin Kılıç, memleketi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde davul ve zurna eşliğinde karşılandı. 

Cezaevinden 30 yıl sonra çıktı, Kızıltepe'de davul zurna ile karşılandı
Cezaevinden 30 yıl sonra çıktı, Kızıltepe'de davul zurna ile karşılandı
Video için play'e tıklayın

Antep H Tipi Cezaevi’nde tutulan ve geçtiğimiz günlerde tahliye olan 30 yıllık hükümlü Selahattin Kılıç (53) tahliyesinin ardından memleketi Mardin'in Kızıltepe ilçesine geldi. Kılıç, Kızıltepe'de Tutuklu Aileleriyle Yardımlaşma Derneği’nin (TUAY-DER) çağrısıyla aralarında Mardin milletvekilleri Kamuran Tanhan ve Beritan Güneş Altın’ın da bulunduğu kitle tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı. 

Burada konuşan Kılıç, kendisini karşılayanlara teşekkür ederek, 30 yılın ardından Kızıltepe'de olmanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Kılıç, “Duygularımı tarif etmem çok zor. Tanıdıklarım, tanımadıklarımı burada görmek beni çok mutlu etti. Duygularımı anlatamıyorum. İnanıyorum ki, bundan sonraki günlerimiz çok daha güzel geçecek. Barış içinde bir yaşam sürdürmemiz bizleri güçlendirecek. Daha iyi günler göreceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Ardından ailesinin yaşadığı Eymirli (Tibyad) kırsal mahallesine geçen Kılıç, burada ilk olarak hayatını kaybeden yakınlarının defnedildiği mezarlığı ziyaret etti. Ardından ise ailesinin evine geçen Kılıç, burada da yakınları tarafından meşaleler ve halaylar eşliğinde karşılandı. 

04 Ara 2023 - 22:41 - Yaşam