AK Partili isimden, MHP’li başkan hakkında şikayet: Baba milletvekili, oğlu belediye başkanı, amca ilçe başkanı, yeğen il başkanı...

AK Partili Mehmet Ali Özyavuz, MHP’li Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’u şikayet etti. Özyavuz mektubunda "Baba milletvekili, oğul belediye başkanı, amca ilçe başkanı, yeğen il başkanı" dedi.

AK Partili Mehmet Ali Özyavuz, ittifak ortağı MHP’li Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’u “Memleketin durumu baba milletvekili, oğul belediye başkanı, amca ilçe başkanı, yeğen il başkanı gibi bir şebeke kumpasına maruz bırakılmamalıdır” diye yazdığı mektupla genel merkeze şikayet etti.

Sözcü’den Veli Toprak'ın haberine göre; AKP’nin kalesi olmasına rağmen 2019’da MHP’ye bırakılan Harran’da iki parti arasındaki kavga dilekçede özetle şöyle ifade edildi:

"Seçimin ertesi günü belediye başkanı daha evvel AKP’li olan Harran Belediyesi’nde çalışan 120 kişiyi tazminatsız kapı dışarı edecek şekilde işten çıkarmıştır.

Mahmut Özyavuz şu an soruşturması devam eden 265 kişiden oluşan çoğu PKK’lı, PYD’li ve DAEŞ’li kişiyi sportif faaliyet gösteren bir spor kulübü bir dernek gibi göstererek turneye katılmak üzere maddi çıkar karşılığı gri pasaport tanzim ettirerek bunların yurt dışına çıkmasına vesile olmuş olup söz konusu soruşturma adli makamlarda ve İçişleri Bakanlığı’nda halen devam etmektedir.”

Özyavuz 2017’de kendi işlettiği bayiden terör örgütleri DAEŞ ve PKK adlarına büyük paralar karşılığı 5000 civarında SİM kart temin edildiği kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Bu doğrultuda kendisi hakkında soruşturma başlatılınca bu bayilikleri başkaları üzerine devretmiştir." 

04 Ara 2023 - 10:29 - Politika