HEDEP'ten Mardin'de coşkulu kongre - İşte HEDEP'in yeni yönetimi

HEDEP Mardin'de yeni yönetimini coşkulu kongre ile gerçekleştirdi. Kongrede HEDEP yeni yönetimini belirlendi.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
HEDEP'ten Mardin'de coşkulu kongre - İşte HEDEP'in yeni yönetimi
Haber albümü için resme tıklayın

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Maridn İl Örgütü 3'üncü Olağanüstü Kongresini gerçekleştirdi. Yay Grand Otel Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongre salonuna Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice dillerinde "Hoşgeldiniz" pankartı asılırken, salonda "Jî bo azadiyê dîsa Mêrdîn/Özgürlük için Yeniden Mardin", "Özgürlük için yeniden" ve "Eşbaşkanlık mor çizgimizdir" pankartları asıldı. Salonda koltukların üzerine HEDEP flamaları asılırken, binlerce kişi salonu tıka basa doldurdu. 

 

Kongreye kent milletvekilleri Kamuran Tanhan, Saliha Aydeniz, Beritan Güneş Altın ve George Aslan ile beraber yerlerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Figen Altındağ ile yerlerine kayyım atanan ilçe belediye eşbaşkanlarının yanı sıra yüzlerce davetli de katıldı. 

 

HEDEP'ten Mardin'de coşkulu kongre - İşte HEDEP'in yeni yönetimi

Divan seçiminin ardından başlayan kongrede saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından Divan Başkanı Nazım Kök, konuşma yaptı. Ardından mevcut il eşbaşkanı Alaattin Turan'a söz verildi.  

 

Ardından Ahmet Türk ve Saliha Aydeniz konuştu. Aydeniz'in konuşmasının ardından faaliyet ve mali raporlar okunarak oylamaya sunuldu. Ardından tek liste ile geçilen seçimde HEDEP Mardin İl yönetimi belirlendi.

HEDEP'ten Mardin'de coşkulu kongre - İşte HEDEP'in yeni yönetimi

Seçim sonucunda HEDEP İl yönetimi şu isimlerden oluştu;

İl Eşbaşkanları: Mehmet Mihdi Tunç ile Necla Acıbuca 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Kadri Işık, Ayda Ezgi, Hüsamettin Karaca, Fahriye Vurgun, Erdoğan Turan, Nahide Ülger, Yuhanna Aktaş, Şiham Dağ, Kayahan Şan, Bedii yılmaz, Veysi Arıkan, Kemal Ece, Şerif Tunç.

Disiplin Kurulu Üyeleri: İbrahim İçen, Mahmut Çin ve Hamide Çoltu.

# Mardin

03 Ara 2023 - 13:56 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu