Nurdağı öğrencilerine Mardin'de sınav öncesi motivasyon etkinliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından Nurdağı ilçesinde 6 Şubat depremlerinden etkilenen GASMEK’in yeniden açılış programında sınava hazırlanan etüt öğrencilerinden gelen talepleri geri çevirmeyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, motivasyon etkinliği kapsamında öğrencilere Mardin turu düzenledi.

Nurdağı öğrencilerine Mardin'de sınav öncesi motivasyon etkinliği
Nurdağı öğrencilerine Mardin'de sınav öncesi motivasyon etkinliği
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın organize ettiği etkinlikte 47 öğrenci, rehberler eşliğinde Mardin’in tarihi kent merkezi, Dara Antik Kenti, Midyat ilçe merkezi, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi başta olmak üzere şehrin turistik yerlerine ziyarette bulundu.

Ziyaret edilen mekanların rehberlerden tarihini öğrenen öğrenciler, merak ettiği birçok konuda sorular sordu. Kentin yöresel ürünlerini de tatma fırsatı yakalayan öğrenciler kent merkezinde keyifli anlar yaşadı.

Öğrenciler’den Başkan Fatma Şahin’e teşekkür

Tura katılan öğrenciler, Nurdağı GASMEK açılışında bu büyük etkinlik için söz veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’e teşekkürlerini ileterek memnuniyetlerini dile getirdi.

Nurdağı GASMEK’in etüt öğrencilerinden Elif Buse Ulu geziyi çok beğendiğini belirterek, “Başkanımız Fatma Şahin Nurdağı GASMEK’in açılışına gelmişlerdi. Başkanımıza çeşitli arzularda bulunduk. Sağ olsun bizi kırmadı. Mardin gezisi istemiştik. Bizi kırmadığı için öncelikte teşekkür ediyorum. Dara Antik Kenti gezdik burada. Ben çok beğendim. Gözlerimi alamadım. Şu anda Hercai Konağı’ndayız. Buraya bayıldım” şeklinde konuştu.

Nurdağı GASMEK öğrencisi Semih Mirsat Oğçan, “GASMEK eğitim merkezi açılışında Başkan Fatma Şahin’in bize gezi sözü çok kısa bir zamanda gerçekleşti. Hiçbir dakikamızın boş geçmediği, her dakikamızı dolu dolu eğlenerek geçirdik. Çok sıkıntılı ve zorlu bir sınav sürecinde bize destek olan Başkan Fatma Şahin’e ve ekibine çok teşekkür ederiz” dedi.

Üniversite sınavına hazırlanan 17 yaşındaki Sabahat Tükenmez ise geziden çok memnun kaldığını dile getirerek, “Mardin Gezisi’nin dönüş yolundayız. Başkan Fatma Şahin bize böyle bir söz vermişti. Sözünü yerine getirdi. Çok teşekkür ediyoruz. Çok memnun kaldık. Her şey çok güzeldi. Tarihi yerleri olsun, yerel yemekleri olsun. Çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

01 Ara 2023 - 13:08 Gaziantep- Yaşam