Mardin yolundaki bombalı saldırı ile ilgili yeni gelişme

Mardin-Diyarbakır yolu üzerinde 16 Aralık 222 yılında gerçekleştirilen bombalı saldırı ile ilgili 3 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

DiyarbakırMardin karayolu üzerinde bulunan canlı hayvan borsasında görevli çevik kuvvet personelini taşıyan midibüsün geçişi sırasında 16 Aralık 2022'de yol kenarına daha önceden park edilen bombalı aracın patlatılması sonucu 8 polis memuru ve 1 vatandaş hafif yaralanmıştı.

Yaralılar, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edilirken, saldırının kiralık araçla gerçekleştirildiği tespit edilmiş, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada, olayın faili olduğundan şüphe edilen N.D., M. D., F.D., U. A., D. S., Z. A., ve Ö. A. isimli kişilere yönelik 22 Kasım'da operasyon düzenlendi.

İkametlerinde yapılan aramalarda 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden D.S., ise gözaltına alındığı İstanbul'da, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Gözaltındaki diğer şüpheliler, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden N.D., F.D. ve Z. A. çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, M.D., U.A. ve Ö.A., tutuklanarak Diyarbakır 1 No'lu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

26 Kas 2023 - 15:27 - Asayiş