Kızıltepe'de 2 kişinin infaz edildiği saldırıda fail 7 ay sonra sınırda yakalandı

Kızıltepe'de kırmızı ışıkta beklerken, uzun namlulu silahlarla uğradıkları saldırıda infaz edilen Seyfettin Solhan (30) ile Lütfullah Solhan (34) kardeşlerin öldürülmesine ilişkin aranan firari 2 zanlıdan 1’i 7 ay sonra yakalandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Mardin'in Kızıltepe ilçesi Tepebaşı mahallesi Hastane Caddesi kavşağında 20 Mart 2023’te meydana gelen saldırıda Seyfettin ve Lütfullah Solhan kardeşler ile G.K. (33) adlı kadının içinde bulunduğu hafif ticari araç, kırmızı ışıkta beklerken, yanına bir araç yanaştı. Araçtan inen kişiler, uzun namlulu silahlarla Solhan kardeşlerin olduğu aracı yaylım ateşine tuttu. Kan davası nedeniyle gerçekleştirilen saldırıda Seyfettin ve Lütfullah Solhan kardeşler olay yerinde hayatını kaybetti, G.K. isimli kadının ise yaralandığı olayda; failler kaçarak  kayıplara karıştı. 


Cinayetin firari zanlısı olarak aranan 2 kişiyle ilgili 7 aydır herhangi bir gelişme yaşanmazken, saldırganlardan U.A.’yı Edirne’de yurt dışına kaçmaya çalıştığı esnada yakalandı. 

Yapılan inceleme sonucu U.A.'nın cinayetin faili olarak arandığı ortaya çıkması üzerine fail tutuklanarak cezaevine konuldu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, diğer failin yakalanması için başlatılan soruşturma devam ediyor. 

26 Kas 2023 - 00:09 - Asayiş