Ak Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak o isimde uzlaştı!

Ak Parti'nin Mardin Büyükşehir ve ilçeleri için belediye başkan aday adayı başvuruları devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkan adayı üzerinde uzlaşıldığı iddia edildi.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Ak Parti'nin Mardin Büyükşehir ve ilçeleri için belediye başkan aday adayı başvuruları devam ediyor. Ak Parti'de çok sayıda isim ilçe belediye başkanlıkları için başvuru yaparken, Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için de başvuran isimler oldu. 

Ancak Ak Parti Büyükşehir Belediyesi için kazanabilecek bir aday istiyor. Bu nedenle de çok sayıda isim üzerinde değerlendirme yapılıyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi için Ak Parti kamuoyunda tanınan ve sevilen bir ismin olmasını tercih ederken, söz konusu ismin bürokraside de önemli işlere imza atmış biri olmasını özellikle tercih edecek.

Edinilen bilgilere göre; Ak Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi için getireceği ismin aynı zamanda daha önce isminin adli olaylarla anılmayan, toplumda her kesim tarafından kabul görecek, Mardin halkını temsil edebilecek bir isim olması noktasında uzlaştı.

Oluşturulan isim havuzunda çok sayıda isim yer aldı. Bu isimler arasında Süleyman Bölünmez, Orhan Miroğlu, Nihat Eri gibi isimlerin yanı sıra eski valilerden Abdullah Erin de yer alıyor. Ak Parti'nin bu isimler arasında Abdullah Erin isminde uzlaştı iddia ediliyor.

Ancak henüz aday adaylığı sürecinin devam etmesi nedeniyle başka isimlerin de havuza girmesine muhtemelen olarak bakılıyor. 

# Mardin

21 Kas 2023 - 10:27 - Politika

Muhabir  Bayram Kerimoğlu