Mardin’de dükkanını yağmur suyu basan vatandaş isyan etti

Mardin’de dün, şiddetli yağışın etkisiyle birçok esnaf mağduriyet yaşadı. Yağmur sularının dükkanlarına dolmasıyla karşılaşan bir vatandaş, yaşadığı mağduriyeti dile getirerek isyan etti.

+7
Video için play'e tıklayın

Şehir merkezinde Ravza caddesinde bulunan Grup İlbey otomotiv ssangyong servisi Sahibi Cebrail İlhan'a ait dükkan, sağanak yağışın şiddeti nedeniyle sular altında kaldı. İçeri dolan yağmur suları, dükkan içinde maddi hasara yol açtı ve işlerin durmasına neden oldu. Olayın ardından İlhan, gazetemize yaptığı açıklamada yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

İlhan, "Her yağmurda aynı sorunu yaşıyoruz. Yetkililerden bir çözüm bulmalarını bekliyoruz. Dükkanımız sular altında kalmaya devam ederse, iş yapamaz hale geliriz. Bu durum bize zarar veriyor, yetkililerin bir çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

Öte yandan, İlhan'ın isyanı, sosyal medyada da geniş yankı buldu. Birçok kullanıcı, altyapı sorunlarına dikkat çekerken, yetkililerin acil çözüm bulmalarını istedi. Yaşanan bu olay, yağışlarla birlikte yaşanan altyapı sorunlarının çözümüne yönelik önemli bir çağrı niteliği taşıyor.

20 Kas 2023 - 13:43 - Gündem